3 czerwca od godziny 17:00 do 22:30 w naszej Parafii trwało czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Tematem czuwania było zawołanie roku duszpasterskiego: „Idźcie i głoście”. Po okazji do spowiedzi rozpoczęła się Eucharystia, na której podczas homilii uświadamialiśmy sobie czym jest życie w Duchu Świętym. Po niej udaliśmy się do dolnego kościoła, aby odmówić I Nieszpory Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Po nich swoimi przemyśleniami ks. proboszcz wprowadził nas w tajemnicę odnowy przyrzeczeń chrzcielnych. Następnie kroczyliśmy Drogą Światłą, aby spotkać się z Zmartwychwstałym. Po niej odmówiliśmy Litanię do Ducha Świętego i odnowiliśmy swoje przyrzeczenia złożone podczas Sakramentu Bierzmowania. Po krótkiej przerwie na coś słodkiego podziwialiśmy występ naszej młodzieży, który przyniósł nam refleksję o Mocy Chrystusa w sakramentach. Całość czuwania zakończyliśmy Adoracją Najświętszego Sakramentu, rozważaniem Słowa Bożego i przyjęciem błogosławieństwa z misją rozesłania i głoszenia. 

Dziękujemy w sposób szczególny naszej Parafialnej Scholi za oprawę muzyczną. 

 

CZDS 01

Dekracja 

 

CZDS 02

Odnowienie Przyrzeczeń Chrzcielnych 

 

CZDS 03

Droga Światła 

 

CZSD 04

Adoracja Najświętszego Sakramentu