Apostolat Maryjny wywodzi się z dawnego Stowarzyszenia Cudownego Medalika, które powstało z inicjatywy Ks. Franciszka Domaradzkiego, misjonarza z byłej Galicji. Papież Pius X w dniu 8 czerwca 1905 roku zatwierdził Stowarzyszenie, które na mocy dekretu mogło działać na terytorium dawnej Galicji. Już za półtora roku, czyli 16 grudnia 1906 roku, Stolica Apostolska zezwoliła na działanie stowarzyszenia na terenie całego Kościoła.

 

Matka Jezusowa (…) przyświeca ludowi Bożemu pielgrzymującemu  jako znak pewnej nadziei i pociechy.

(Konstytucja dogmatyczna o Kościele)

 Image
       Apostolat Maryjny wywodzi się z dawnego Stowarzyszenia Cudownego Medalika, które powstało z inicjatywy Ks. Franciszka Domaradzkiego, misjonarza z byłej Galicji. Papież Pius X w dniu 8 czerwca 1905 roku zatwierdził Stowarzyszenie, które na mocy dekretu mogło działać na terytorium dawnej Galicji. Już za półtora roku, czyli 16 grudnia 1906 roku, Stolica Apostolska zezwoliła na działanie stowarzyszenia na terenie całego Kościoła.

       Obecnie Stowarzyszenie Cudownego Medalika przyjmuje różne formy działania w poszczególnych krajach. Jest to: okazywanie czci Niepokalanej życiem prawdziwie chrześcijańskim i rozpowszechnianie Cudownego Medalika; modlitwa o powołania zakonne i wspomaganie kandydatów do kapłaństwa; szerzenie kultu Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej za pośrednictwem Jej Medalu; oraz opieka nad ubogimi.

       Członkowie Apostolatu Maryjnego uczą się czci i miłości do Niepokalanej, wypraszają za Jej wstawiennictwem łaski dla świata. Poprzez swoją służbę i czynienie dobra pomagają drugiemu człowiekowi, rodzinie i znajomym.
       Wszystkich zainteresowanych naszą wspólnotą zachęcamy do przystąpienie do Apostolatu Maryjnego. Nasze spotkania odbywają się raz w miesiącu (szczegółowe informacje są podawane w ogłoszeniach parafialnych).