Pomysł zrodził się w czerwcu 2001 roku podczas jednej z pielgrzymek parafialnych do Częstochowy. Trzy miesiące później ks. Józef Hertling, spiritus movens tego przedsięwzięcia, zaprosił kilkanaście osób na pierwsze zebranie redakcji. Oczywiście, jak łatwo się domyślić, pierwsze spotkanie poświęcone zostało wymyśleniu tytułu dla czasopisma (padały różne nazwy – Staś, Źródełko itp.), określeniu jego rozmiaru i tego, jak będzie wyglądać okładka i o czym chcielibyśmy pisać. Jako główny cel założyliśmy sobie umieszczanie informacji z życia parafii, a także poświęcenie kilku stron na rozważania dotyczące naszej wiary (blok zatytułowany „Temat miesiąca”) oraz świadectwa.

        Artykuły powstawały w ciągu kilkunastu dniu. Tematem miesiąca w pierwszym numerze uczyniliśmy słowa: „Wypłyń na głębie”. Na okładce – jeszcze wtedy czarno-białej – pojawił się pierwszy wstępniak napisany przez ks. Józefa – „Na dobry początek” (od tamtej też pory wszystkie wstępniaki zaczynają się od tych słów). W pierwszym numerze znaleźć również można było rozważania do Ewangelii z niedziel napisane przez ks. Ambrożego Siemianowskiego, artykuł o różańcu, informacje ogólne dotyczące naszej parafii (np. godziny otwarcia kancelarii parafialnej czy daty dni skupienia dla narzeczonych) oraz krótkie charakterystyki wspólnot działających przy naszym kościele i świadectwa. Pierwsza gazetka pojawiła się w ostatnią niedzielę września i rozeszła się jak „ciepłe bułeczki” – w ciągu jednego dnia zeszły wszystkie numery.

Image

 

        Taki sukces zachęcił do wysiłku i rozwoju. Kilka miesięcy później – w marcu – zdecydowaliśmy się na kolorowe okładki i zwiększyliśmy liczbę stron z 12 na 16. Przez dość długi czas gazetkę składał ks. Maciej Basiuk, jednak w końcu postanowiliśmy go odciążyć i nauczyliśmy się składać pismo sami (teraz tę funkcję pełni Wojtek Kapustka).