Wraz z nowym rokiem szkolnym rozpoczęła swój rok formacyjny nasza wspólnota. Zbieramy się w każdą sobotę, aby wspólnie ze swoimi rówieśnikami, animatorkami oraz księdzem bawić się, śpiewać i poznawać bliżej naszą Matkę – Maryję. Chcemy poprzez gry, zabawy i nasze uśmiechy modlić się, wspierać się wzajemnie i spędzać mile czas.

        Kiedy świeci słoneczko i ptaszki śpiewają wychodzimy na dwór, aby rywalizować w sportowych konkurencjach i odkrywać nasze ukryte talenty. Gramy w piłkę nożną, siatkówkę, dwa ognie, skaczemy na skakankach.

        Niestety, pogoda czasem płata nam figle… Pada deszcz, wieje wiatr i wtedy w przykościelnych salkach przeżywamy nasze spotkania. Rozpoczynamy modlitwą, następnie radujemy się wspólną zabawą i rozchodzimy się do swoich grup. Jest to czas, kiedy rozważamy Pismo Św., dzielimy się swoimi myślami, smutkami i radościami.

        Po jesieni nadchodzi zima, a wtedy pada śnieg… Pełni sił zabieramy sanki, jabłuszka, worki, aby móc zjeżdżać z górki. Lepimy także bałwany, robimy bitwy na śnieżki i piękne orzełki. 

        Organizujemy bale przebierańców i zapraszamy św. Mikołaja. Jak w każde święta Bożego Narodzenia diakonia wciela się w różne role przedstawiając Jasełka na Wigilii Dzieci Maryi. 

        Nie może zabraknąć również wspólnych wycieczek do różnych sanktuariów, Kościołów, a także na łono natury, by móc upiec kiełbaskę, pośpiewać i pograć. Tak np. tu widnieją zdjęcia z grilla, który odbył się w czerwcu na zakończenie całego roku formacji.

{limage}dzieci_maryi/dm_og_01.JPG{/limage} {limage}dzieci_maryi/dm_og_02.JPG{/limage} {limage}dzieci_maryi/dm_og_03.JPG{/limage}
{limage}dzieci_maryi/dm_og_04.JPG{/limage} {limage}dzieci_maryi/dm_og_05.JPG{/limage}

        Po całym roku wyjeżdżamy w wakacje na rekolekcje, by podsumować, a zarazem umocnić to, co budowaliśmy wspólnymi siłami.

        Tegoroczne spotkania rozpoczęliśmy 9 września. Zebraliśmy się, aby bardzo serdecznie przywitać naszego nowego opiekuna ks. Mariusza Auguścika.

        W tym roku formacyjnym animatorami danych grup są:
• grupa najstarsza – Weronika
• 6 klasy – Kasia i Patrycja Sz.
• 5 klasy – Patrycja M. i Klaudia
• 4 klasy – Sylwia
• 3 klasy – Iwona
• maluchy – Otylia
• chłopaki – ks.Mariusz

        Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do naszej Wspólnoty, aby wspólnie móc się modlić, bawić i radować. Nasze spotkania odbywają się w każdą sobotę o 10 rano w przykościelnych salkach.