Kościół nasz nawiedzili górale z Istebnej, Stecówki i Koniakowa pod przewodem p. Anety, by w naszym kościele pokolędować. Działo się to w niedzielę 19 stycznia przy bardzo wielkim udziale naszych parafian.

        Od niedzieli, 16 lutego 1986 r., która jest pierwszą niedzielą Wielkiego Postu wprowadza się na stałe drugą popołudniową Mszę św. o godzinie 16.00. W III niedzielę Wielkiego Postu, 2 marca, w parafii gościły Siostry Urszulanki z Rybnika – podczas każdej Mszy św. przedstawiały historię swego zgromadzenia i Liceum Ogólnokształcącego w Rybniku.

        Rekolekcje wielkopostne od V niedzieli Wielkiego Postu głosi ks. Paweł Kaszuba, proboszcz z Maciejkowic, od 16 marca do piątku 21 marca.

        W tym okresie czasu do świąt wielkanocnych została założona nowa radiofonizacja w kościele. Zakładał p. Rduch z Gadowa.

        9 kwietnia – była to środa, w kościele naszym odbył się po raz pierwszy konwent dekanalny. Rozpoczął się Mszą św. o godz. 10.00. Od 28 kwietnia rozpoczyna się przebudowa dolnego kościoła. W 1/3 będzie kościół – kaplica dziennych nabożeństw, a w 2/3 powstaną duże nowe salki i magazyn rzeczy liturgicznych. Nabożeństwa w niedziele i dni powszednie tylko w górnym kościele.

        Odpust parafialny w niedzielę, 4 maja. Słowo głosi i Mszę odprawi ks. prob. Paweł Kaszuba. We wtorek, 27 maja, ks. bp Czesław Domin udzielił młodzieży sakramentu bierzmowania. 

        Boże Ciało było na osiedlu XXX-lecia PRL – 27 maja. Wieczorem przybył do parafii ks. bp Damian Zimoń – jest to pierwsze spotkanie parafii z ks. bpem Ordynariuszem. Przybył na budowę kaplicy tymczasowej na os. Sikorskiego.

        W miesiącach wakacyjnych – lipcu i sierpniu – w niedzielę o jedną Mszę mniej – nie ma Mszy św. o godz. 12.30.

        Trwają prace przy przebudowie dolnego kościoła. Zostały wykonane meble dolnej i górnej zakrystii. Wykonał je stolarz ze Starych Żor, p. Orszulik.

        Mur ogniowy na kościele został pokryty blachą cynkową, a dach nową papą.

        W parafiach całej Polski rozpoczyna się przygotowanie do Krajowego Kongresu Eucharystycznego, który będzie w roku 1987 – będą odbywać się od września w każdej parafii całodzienne adoracje Najświętszego Sakramentu. W naszej parafii była ta adoracja w piątek, 12 września.

        15 października – znamienna data dla całego Dekanatu – poświęcenie kościoła Św. Jadwigi Śląskiej w Baranowicach.

        Kolęda w tym roku rozpoczyna się od soboty, 8 listopada.

        4 grudnia w uroczystość Św. Barbary przybył do naszej świątyni ks. bp Damian Zimoń i sprawował Eucharystię Górniczą o godz. 11.00 i głosił słowo Boże.