W okresie Bożego Narodzenia w kościele odbyły się koncerty kolędowe. 21 stycznia mogliśmy uczestniczyć w kolędowaniu w wykonaniu dziecięcego chóru z Rybnika oraz orkiestry Szkoły Muzycznej z Rybnika. W sobotę 20 stycznia była premiera Jasełek przygotowanych przez dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4. Powtórka odbyła się 22 oraz 24 stycznia.

        Tego roku ma miejsce wizytacja biskupia żorskiego dekanatu. Wizytuje tym razem parafie ks. arcybiskup Damian Zimoń. Jest to trzecia wizytacja biskupia naszej parafii. Pierwszą wizytowaną parafią jest parafia dziekańska, św. Filipa i Jakuba w dniach 16-18 lutego. Nasza parafia jest wizytowana w dniach 9-10 marca. Przygotowaniem do niej są rekolekcje w parafii od niedzieli 3 marca do środy. Wizytacja rozpoczęła się w sobotę, 9 marca powitaniem ks. Arcybiskupa na probostwie o godz. 15.30. Uroczyste powitanie w kościele przez całą parafię było o 17.30, następnie odbyła się Msza św. na której kościół był wypełniony ludźmi. Prawdopodobnie po raz pierwszy wizytacja nie była połączona z sakramentem bierzmowania, gdyż udzielenie tego sakramentu zostało zaplanowane na zakończenie roku szkolnego. W ramach wizytacji były również spotkania z nauczycielami wszystkich szkół znajdujących się na terenia naszej parafii: 6 marca – SP nr 17 i 4, 7 marca – SP nr 10 i Ośrodek Rehabilitacyjno-Wychowawczy, 8 marca – SP nr 13. Zakończenie wizytacji kanonicznej i pożegnanie księdza arcybiskupa było na nabożeństwie Gorzkich Żali o godz. 17.30.

        W piątek 27 marca, po raz pierwszy przed Niedzielą Palmową odbyła się Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Rozpoczęła się o godz. 16.00 w kościele św. Filipa i Jakuba.

        Kolejny nasz parafianin – Grzegorz Zych 14 kwietnia przyjął święcenia diakonatu w kościele NSP Jezusa w Niedobczycach. 

        W niedziele, 21 kwietnia w naszym kościele odbył się Diecezjalny Dzień Wspólnoty Rodzin Domowego Kościoła. Rozpoczął się Mszą św. o 14.30, której przewodniczył ks. arcybiskup Damian Zimoń.

        Tegoroczny konwent dekanatu Żory miał miejsce w naszej parafii w środę 24 kwietnia. Obecny był sam ks. Arcybiskup, który przewodniczył uroczystej Mszy św. o godz. 18.00.

        Niedziela IV Wielkanocna, 28 kwietnia – parafia gości kleryków naszego seminarium, którzy przeprowadzają akcję powołaniową. W czwartek, 2 maja, parafia udała się z pielgrzymką do Krakowa, do miejsc związanych ze śmiercią św. Stanisława. Na Wawelu podczas Mszy św. odprawionej przy grobie świętego otrzymaliśmy jego relikwie, które zostaną umieszczone w ołtarzu podczas jego poświęcenia. Parafianie oddali hołd relikwiom św. Stanisława po raz pierwszy w dniu odpustu w I niedzielę maja, tj. 5 maja na uroczystych nieszporach.

        Od 13 maja zostają wprowadzone nabożeństwa fatimskie każdego 13 dnia miesiąca. Jest to wypełnienie przyrzeczenia – ślubowania złożonego Matce Boskiej przez parafię w dniu nawiedzenia naszej parafii w ubiegłym roku przez figurę Matki Bożej Fatimskiej. W przyszłości planuje się ufundowanie przez parafię Figury Matki Bożej Fatimskiej dla naszej parafii z samej Fatimy.

        W czwartek, 30 maja, ks. arcybiskup Damian Zimoń udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży w dwóch turach, o godz. o17.00 i o godz. 19.00.

        13 czerwca miał miejsce dzień fatimski – nabożeństwo fatimskie połączone z dniem chorych i starszych wiekiem parafian. Po nabożeństwie było spotkanie w salce z poczęstunkiem.

        Kolejny nasz parafianin – Donat Wypchło, który jest w Zakonie Braci Mniejszych Św. Franciszka Konwentualnych przyjmuje święcenia kapłańskie w sobotę 22 czerwca w kościele O.O. Franciszkanów w Krakowie. Prymicje odprawia w naszym kościele w niedzielę 30 czerwca o godz. 12.30.

        Pod koniec sierpnia następuje zmiana wikarych. Odchodzą z parafii ks. Bernard Drozd do parafii św. Piotra i Pawła w Katowicach i ks. Ryszard Bardziński do parafii Podwyższenia Krzyża św. w Pawłowicach. Nowymi wikarymi są ks. Marek Paszek i ks. Józef Świeczek.

        W sobotę, 14 września odbyła się pielgrzymka parafialna do Matki Bożej Kalwaryjskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjazd z parafii był o godz. 8.30, na miejscu o 11.00 odprawiono Mszę św., a następnie udaliśmy na dróżki Matki Bożej.

        Od połowy października powstała inicjatywa zafundowania dzwonów dla naszego kościoła. Proboszcz w towarzystwie kolegi ks. Henryka Sajdoka pojechał do Przemyśla, by zobaczyć ludwisarnię Felczyńskich, a potem do Taciszów. Wybrał ludwisarnię Taciszów. Odbył się parafialny konkurs na imiona dzwonów. Propozycje: Stanisław (135 głosów), Jan (60), Jan Paweł II (42), Paweł (32), Piotr (30), Józef (25), Wojciech (25), Barbara (22), Karol (19), Maryja (15). Ogółem proponowanych było 85 imion.

        7 grudnia rozpoczyna się w naszej archidiecezji peregrynacja – nawiedzenie przez Matkę Bożą w Jej Jasnogórskim obrazie wszystkich parafii.

        Pod koniec roku w dniu 30 grudnia, od Mszy św. rozpoczęło się kolędowanie osób chorych, emerytów, starszych wiekiem parafian. Następnie udali się do salki na mały świąteczny poczęstunek.