W nowym roku w parafii radosne kolędowanie ale i koncerty kolędowe. W Żorach w dniach od 10-12 stycznia odbył się I Przegląd Pieśni Tematycznej pt. „Bóg się rodzi – czyli śpiewajmy kolędy”.  W naszej parafii w niedziele, 12 stycznia odbył się przegląd laureatów tegoż Przeglądu.

        W niedziele 19 stycznia odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu  „Voce Segreto” z I – go LO im. Karola Miarki. W tym roku w okresie Wielkiego Postu w parafii nie odbywają się rekolekcje wielkopostne, gdyż odbędą się misje parafialne w ostatnim tygodniu maja i początkiem czerwca. Misje które mają nas przygotować na spotkanie z Matką Bożą w peregrynującym obrazie Matki Bożej Jasnogórskiej w dniach 11 i 12 czerwca.

        W Wielki Wtorek 25 marca w kościele gościliśmy Chór i Orkiestrę Filharmonii Opolskiej. Wykonano muzykę pasyjną a capella J.Gallusa, J.Haydna, A. Brückner oraz Msza G-Dur  F.Schureta, Missa brevis B.Brittena.

        Nasz parafianin Joachim Latawiec w niedziele 6 kwietnia w kościele M.B. Częstochowskiej w Knurowie przyjął święcenia diakonatu. Natomiast w sobotę 10 maja Grzegorz Zych w katowickiej Katedrze został wyświęcony na kapłana. Swoją Mszę prymicyjną odprawił w niedzielę 11 maja o 12.30.

        W uroczystość Trójcy Przenajświętrzej, 25 maja we Wrocławiu rozpoczął się 46 Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny pod hasłem „Eucharystia i wolność”.

        W naszej parafii odbyły się drugie, po 13 latach misje parafialne, trwające od 13 maja do 8 czerwca a prowadzone przez O.O.Franciszkana z Panewnik. Misje te są przygotowaniem do goszczenia w parafii Matki Bożej w Jej Jasnogórskim obrazie.

        W sobotę 7 czerwca witamy Ojca św Jana Pawła II w kolejnej pielgrzymce do Ojczyzny. Parafia nasza udaje się na spotkanie z Ojcem św do Krakowa  w dniu 8 czerwca.

        W dniach 11 i 12 po raz drugi nasz parafia gości Obraz Matki Boskiej Jasnogórskiej. W dni powitania obrazu ks. Bp Piotr Libera dokonał poświęcenia nowych dzwonów ufundowanych przez parafie, które zostały nazwane: największy – Stanisław (850 kg, średnica i wysokość 112cm, tonacja fis-mol), średni  – Jan Paweł II (500 kg, średnica i wys. 93,5 cm, tonacja A-mol), najmniejszy – Barbara (280 kg, średnica i wys. 74 cm, tonacja cis-mol). Po przybyciu Obrazu do kościoła i powitaniu Go przez parafian, o godz 18.00 została odprawiona Eucharystia pod przewodnictwem ks. Bp Piotra Libery. Następnie było czuwanie poszczególnych grup parafialnych, a o północy została odprawiona Pasterka Maryjna w koncelebrze księży parafii i tych którzy w naszej parafii pracowali. Nawiedzenie Obrazu zakończyło się czuwaniem modlitewnym całej parafii o 15.00. Od 16.00 nieszpory Maryjne i nabożeństwo pożegnania. O 17.00 wyruszyła procesja z Obrazem do parafii Bożego Miłosierdzia.

        W niedziele, 22 czerwca w parafii jest ks. Marek Macewicz, pochodzący z Lublińca a obecnie duszpasterz w Rosji.

        Kraj nawiedziła wielka powódź – w czasie wakacji organizowana jest w parafiach zbiórka pieniędzy, odzieży, żywności, napojów i wszystkiego czym można pomóc. W lipcu zebrano na pomoc 20650,-zł

        W niedziele, 3 sierpnia żegnamy ks. Damiana Kałużę udającego się na misje do Nowej Gwinei – Papui. Po 4 latach duszpasterzowania parafię opuszcza ks. Bogdan Wąż został przeniesiony do parafii św. Stanisława bpa w Radzionkowie.

        Nowym wikarym w parafii jest ks. Maciej Basiuk, neoprezbiter, pochodzący z Lipin.

        W środe, 3 wrześnie parafia gości o.Dominico Labellarte – duchowego syna O.Pio, założyciela wspólnot „Dzieło w Służbie Bożego Miłosierdzia”. W niedziele, 7 września wielki odpust w Pszowie – jubileusz 275-lecia obrazu Matki Bożej Uśmiechniętej i 250-lecia sanktuarium. Na uroczystość przybył kardynał Meisner, arcybiskup Kolonii. Arcybiskup Damian Zimoń i kardynał Meisner udający się na uroczystość w Pszowie, zatrzymali się w naszej parafii. Niemiecki kardynał był oczarowany ilością ludzi w kościele i uczestnictwem we Mszy św. 

        W sobotę, 27 września kolejna parafialna pielgrzymka tym razem do Pszowa do Matki Bożej Uśmiechniętej. 

        25 września Mszą św w naszym kościele rozpoczęły się żorskie „Dni Rodziny”. Kończą się 28 września biesiadą rodzinną w MOK’u .

        Z inicjatywy państwa Wyrwa, 8 listopada w naszej parafii została otwarta księgarnia katolicka, której nadano imię św. Stanisława. 

        Pod koniec listopada rozpoczęło się brukowanie placu kościelnego.