o. Karol Meissner OSB, Czy potrafimy kochać?
(wydawnictwo eSPe  Kraków)

        Książka jest zapisem nauk rekolekcyjnych, wygłoszonych we Wrocławiu w 2004 roku dla studentów. Karol Meissner, mnich benedyktyński, duszpasterz ,autor poczytnych książek, kompozytor i pedagog, a także lekarz medycyny, podejmuje w nich temat miłości, za którą tęskni ludzkie serce. Autor nie tylko stawia pytanie, jak w tytule, ale przede wszystkim pomaga nam zrozumieć, czym jest miłość i jak ją rozwinąć we własnym życiu.

        Dzisiaj, gdy coraz trudniej znaleźć sens własnego życia, ojciec Karol przypomina, że zostaliśmy stworzeni przez Boga z miłości i do miłowania, o czym człowiek, bałwochwalca, często zapomina. Pomaga zrozumieć: co znaczy być kobietą i być mężczyzną i jak cieszyć się, że nimi jesteśmy. Przypomina, że nasza kobiecość i męskość jest zadaniem – drogą do świętości. Nie pomija też trudności, na które napotykamy w przeżywaniu własnej płciowości i pokazuje drogi wyjścia z uzależnień seksualnych.

        Książka adresowana jest przede wszystkim do ludzi młodych: uczących się i pracujących. Jej autor, wieloletni wychowawca i pedagog, zna problemy nękające młodych i odbierające im radość życia. Sam, mimo słusznego wieku, pełen werwy kocha młodych i od lat im skutecznie pomaga (był w 1990 roku w Żorach, jego prelekcja na temat wychowania zgromadziła tłumy w Miejskim Domu Kultury).

        Zachęcam, aby po lekturę tej książki sięgnęli także rodzice i wychowawcy. Z pewnością pokaże Wam problemy młodzieży z właściwego, Bożego punktu widzenia.

        Przeczytałam i serdecznie polecam!