Kochane Maleństwo,

ostatnio pewna starsza ode mnie osoba ustąpiła mi miejsca siedziącego w miejscu publicznym. Zdziwionym spojrzeniom osób, które się temu przyglądały odpowiedziała: „Czy nie widzicie, że ona jest matką?”. Tak , to już się stało widoczne nawet dla postronnych osób. Ty nie tylko mocno wyrosłoś, ale również  stałoś się bardziej ruchliwe. Jeszcze kilka tygodni temu mogłam Cię poczuć tylko wtedy, gdy wypoczywałam i byłam mocno na Tobie skoncentrowana. Wtedy odczuwałam Twoje poruszenia jako delikatne muśnięcia, jakbyś było małą rybką. Teraz czuję Cię wyraźnie. Poznałam też Twoje nawyki. Wiem, że nie lubisz, jak leżę na plecach, jest Ci wtedy niewygodnie. Cały dzień jesteś spokojnym dzieckiem, ale wieczorem pomiędzy 17. a 19. – masz gimnastykę. Kopiesz mnie, rozciągasz się i wierzgasz, aż przesuwa się mój brzuch. Czasem jest to bolesne. Głaszczę Cię wtedy,  trochę się uspokajasz, ale swoje i tak musisz pofikać. Potem chyba zasypiasz, bo jest spokój do rana.

Przygotowujemy się na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Ze wzruszeniem myślę o nich. Jezus – Nowo Narodzony Bóg – Człowiek, Ty – nasze nienarodzone, upragnione Dziecko, Tatuś, ja i cała rodzina.

Przed świętami zmieniliśmy umeblowanie w domu, to ze względu na Ciebie. Dziadek pomyślał o dużej choince; świeżej i pachnącej lasem. Szkoda, że jej jeszcze nie możesz zobaczyć.

Dziękujemy dobremu Bogu za wszystko, co przeżywamy, odkąd jesteś z nami. 

                                                                                          Twoja Mama

P.S.
Kochane Dzieciątko,

bardzo ostatnio urosłoś. Mamusi wyraźnie powiększył się brzuszek. No, nie mogę powiedzieć, że jesteś spokojnym dzieckiem.Twoje wyczyny gimnastyczne sa już widoczne nawet dla mnie. Nieraz widzę, jak brzuszek Mamusi skacze, jakby w nim była ruchliwa piłeczka. Oj, pogramy my sobie w piłkę, jak się urodzisz i trochę podrośniesz. Obiecuję.

Staram się wszędzie z Mamusią bywać, bo czasami robi się jej słabo, lekarz mówi, że to z powodu ucisku na przeponę. Chcę Wam więc wszędzie, o ile to jest możliwe, towarzyszyć.

Mamusia przemeblowała nasze mieszkanie, zrobiło się teraz bardzo ładnie. Ciekawy jestem jak Ci się ono spodoba.

Moje Maleństwo, bardzo lubię nasze wspólne rozmowy i głaskania, ale tęsknię do chwili, gdy będę mógł Cię zobaczyć.

                                                                                   Kocham Cię! Tato