Międzynarodowy Dzień Wolontariusza w tym roku dla wolontariuszy Banków Żywności to czas wielkiej mobilizacji.

       Idea banków żywności na świecie narodziła się w głowie emerytowanego amerykańskiego biznesmena Johna von Hengela pod koniec lat 60. Ich celem jest zmniejszanie obszarów niedożywienia oraz przeciwdziałanie marnotrawieniu żywności. W tym roku akcja odbywała się pod hasłem: „KUPCOŚDLANIESIEBIE

        W akcję włączyła się również Grupa 33 działająca przy naszej parafii, której członkowie w dniach 5 i 6 grudnia 2008 r. zbierali żywność w sklepie BIEDRONKA nr 2599 w Żorach przy al. Jana Pawła II 43. Hojność ofiarodawców przerosła nasze oczekiwania. Łącznie zebraliśmy 581,949 kg żywności. Wśród darów były: mąka, cukier, ryż, soki, słodycze, nabiał, konserwy mięsne, rybne, warzywne, owocowe i inne. Wszystkie dary zostaną rozdzielone potrzebującym pomocy w naszej parafii.

        Dziękujemy Kierownictwu sklepu „Biedronka” za umożliwienie przeprowadzenia akcji na terenie marketu. Jednak szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy nie pozostali głusi i ślepi na potrzeby „tych braci najmniejszych” i tym darem serca przyczynili się do tego, że w wielu domach święta będą radosne. 

{limage}parafia/bank_zyw_01.jpg{/limage} {limage}parafia/bank_zyw_02.jpg{/limage} {limage}parafia/bank_zyw_03.jpg{/limage}