W niedzielę, 22 grudnia o godz. 15 w naszej parafii odbyła się Wigilia dla ubogich rodzin i osób bezdomnych. Spotkanie rozpoczął ks. Proboszcz w dolnym kościele wspólną modlitwą i śpiewem. Następnie wszyscy przeszli do salki nr 1, gdzie każdy zajął swoje miejsce przy stole. W świątecznym spotkaniu wzięło udział ponad 80 osób. Przedstawiciel Pokolenia JPII odczytał Ewangelię o narodzinach Pana Jezusa, a po wysłuchaniu Słowa Bożego nadszedł czas łamania się opłatkiem i składania życzeń.

        Panująca atmosfera u wielu osób wywołała łzy wzruszenia. Ubodzy i bezdomni mogli poczuć się jak w domu dzięki ciepłej, rodzinnej i świątecznej atmosferze. Dzięki ludziom o tak dobrym sercu (których w naszej parafii i w Żorach nie brakuje) na stole wigilijnym niczego nie brakowało. Licznie obecne na spotkaniu dzieci otrzymały słodycze. Śpiew kolęd prowadziła wspólnota Pokolenie JPII, która do wspólnego kolędowania na scenę zaprosiła dzieci.

        Z Rady Dzielnicy Pawlikowskiego zastał zaproszony gość – pan Ireneusz Lewońko, który był bardzo wzruszony i przerażony ubóstwem ludzi. Wyraził chęć do pomocy, co nas bardzo ucieszyło. Po przyjęciu wigilijnym zostały wydane paczki żywnościowe. W sumie wydano 100 paczek, a 20 dostarczono przez działaczy charytatywnych do domów potrzebujących. 

        Chcę też podzielić się jeszcze jednym doświadczeniem. W Wigilię dostarczyłam żywność pani, która ma 94 lat, bardzo się cieszyła, nie umiałam od niej wyjść, bo tak chciała rozmawiać. Obiecałam, że wrócę do niej. Ludzie w tym wieku nie mają dużych potrzeb, ale pragną obecności drugiej osoby. Pamiętajmy wszyscy o tym i dzielmy się nie tylko żywnością, ale także ofiarujmy drugiemu człowiekowi swój czas. Dzięki ofiarności ks. Proboszcza, wszystkich parafian, Grupy „33”, dzieci i młodzieży szkolnej (oraz ich rodziców), którzy chętnie dzielili się słodyczami, i paniom Katechetkom nadal możemy wspierać żywnością ubogich ludzi. 

        Życzymy wszystkim w Nowym Roku 2009 wielu łask Bożych. Bóg zapłać!

                                                                                Zespół Charytatywny

{limage}parafia/wig_u_08_01.jpg{/limage} {limage}parafia/wig_u_08_02.jpg{/limage} {limage}parafia/wig_u_08_03.jpg{/limage}
{limage}parafia/wig_u_08_04.jpg{/limage} {limage}parafia/wig_u_08_05.jpg{/limage} {limage}parafia/wig_u_08_06.jpg{/limage}