W dniach 15-16 maja 2009 roku w Częstochowie na Jasnej Górze odbyło się XV Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym. Gośćmi czuwania byli ojcowie franciszkanie z Włoch, o. Antonello Cadeddo i o. Enrico Poreu, założyciele Wspólnoty Przymierze Miłosierdzia w Brazylii. Ich szczególnym charyzmatem jest modlitwa wstawiennicza i posługa wśród młodzieży.

        15 maja to dzień animatora na Hali Polonia w Częstochowie. Temat spotkania to Miłość Chrystusa przynagla nas (2 Kor 5,14). Drugi dzień, 16 maja, to dzień otwarty na Jasnej Górze, tematem spotkania były pierwsze słowa hymnu wyśpiewanego przez Maryję, Magnificat: Wielbi dusza moja Pana (Łk 1,46). W wydarzeniu tym wzięła udział również Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym z naszej parafii. Eucharystii przewodniczył Ks. Bp Bronisław Dembowski.

{limage}odnowa/cz_09_01.jpg{/limage} {limage}odnowa/cz_09_02.jpg{/limage}
{limage}odnowa/cz_09_03.jpg{/limage} {limage}odnowa/cz_09_04.jpg{/limage}

Tegoroczne Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym stało się już faktem i zapisało się na stałe w moim sercu. W czasie modlitwy o uwolnienie dla animatorów prosiłam Ducha Świętego o pomoc w całkowitym oddaniu się Maryi. Modliłam się i ufałam Matce, która nigdy nie zawodzi. Przed moimi oczami stało Jej Cudowne Oblicze. Spotkanie z Matką Jezusa otworzyło moje serce i mogłam Jej w tym świętym miejscu wszystko powiedzieć. Doświadczyłam Matczynej Miłości, tej, która skutecznie osłania przed złem i prowadzi mnie drogą Jezusa, ucząc pokory, posłuszeństwa oraz oddanej służby. Bardzo dziękuję Jezusowi, że ogarnął mnie mocą swej łaski, dał mi pokój. Poczułam, że jestem wolna i moje serce jest pełne radości.
                                                                                            Marysia

Na Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym w Częstochowie zawsze z tęsknotą oczekuję. Cały dzień u Matki Bożej i Jej Syna jest ogromnym bogactwem duchowym bez względu na pogodę. Gorące modlitwy i radosne śpiewy i gesty. Świadectwa, słuchanie katechez oo. Enrico i Antonello z Brazylii. Eucharystia. Tej radości nie da się opisać, trzeba ją przeżyć.
                                                                                              Zyta

O, Duchu Święty, przyjdź
Na nowo rozpal nas,
Strumienie łaski Twej
Na życie nasze zlej
Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym to wielka uczta dla duszy i ciała. Jest to dla nas wielkie wydarzenie, to chwila wielkiego uniesienia, która nas napełnia i pozostaje w nas. Jest miłością w naszej rodzinie i siłą w codziennych obowiązkach, radością i pokojem. To pragnienie kochania JEZUSA coraz to większą miłością, wtopienie się w Jego miłosierne Serce w mocy Ducha Świętego, który jest ogniem Wiary, Miłości i Nadziei.
                                                                                            Teresa

Podczas pielgrzymki na Jasną Górę odczułam boską obecność. Wszystkie symbole Matki Boskiej czy Trójcy Świętej pomagały mi skoncentrować się na modlitwie oraz na odnowie w Duchu Świętym, gdyż taki był cel naszej pielgrzymki. Obraz w Kaplicy Matki Bożej był dla mnie rzeczą świętą i pomógł mi znaleźć miejsce, jako dziecko Boże przy naszym Ojcu. Cieszę się, że mogłam tam pojechać.
                                                                                        Gosia, 13 lat