Chór Pasja, to nie tylko chór, to coś więcej, owszem mamy wspólną pasję, jaką jest śpiewanie, ale nie tylko to sprawia, że chcemy się ze sobą spotykać. Śpiewamy na chwałę Bożą, jesteśmy jedną wspólnotą, żyjemy ze sobą jak w rodzinie, panuje u nas dobra atmosfera.

Jak wyglądają nasze próby?

        Spotykamy się w salce nr 6 (tam gdzie znajduje się biblioteka parafialna), próba trwa dwie godziny od 19:00 do 21:00 raz w tygodniu, ale kiedy szykuje się nam większy występ, wtedy próby robimy dwa razy w tygodniu, aby dobrze się przygotować. Pomiędzy jedną, a drugą godzinką śpiewu mamy przerwę, na której rozmawiamy sobie, co u nas słychać, co się wydarzyło itp. Jest jedna taka próba, na której raczej nie śpiewamy Smile to nasze święto, kiedy przypada św. Cecylii, wtedy spotykamy się na kawce, herbatce i ciastku.

pasja_01

Gdzie i kiedy śpiewamy?

        Uroczystości i okazji, aby uświetnić Eucharystię śpiewem jest jak wiadomo nie mało. Najbardziej charakterystyczny czas, kiedy śpiewamy w naszej parafii to: 22.11. kiedy przypada św. Cecylii patronki muzyki sakralnej lub kiedy przypada uroczystość Chrystusa Króla, a także: 26.12. kiedy jest drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, kiedy przypada Triduum Paschalne – wtedy śpiewamy we wszystkie trzy dni. Poza tymi uroczystościami chór śpiewa również, kiedy przypadają różne jubileusze (rocznice kapłaństwa, rocznice ślubu), śluby, Msze Prymicyjne, urodziny, a także czasami w okresie zwykłym.

        Jesteśmy znani nie tylko w naszej Parafii – podczas Święta Ogniowego Chóry żorskie połączyły swe siły i zaśpiewały razem na rynku.

pasja_02

        Był również w naszej Parafii Festiwal Twórczości Religijnej, podczas, którego również można było usłyszeć potęgę Chórów żorskich, a także orkiestr.
 

pasja_03

Zdarza się nam również śpiewać w innych parafiach, śpiewaliśmy już np. w Parafii w Rogoźnej, w Roju, w Boryni, a także w Parafii w Wiśle przy Zameczku Prezydenckim,
 

pasja_04
pasja_05

a także w Parafii we Wiśle Małej.

pasja_06

        Nasz chór działa i rozwija się pod względem śpiewania i podróżowania Smile jeśli czujesz, że chciałbyś/chciałabyś do nas dołączyć i śpiewać z nami na chwałę BOGA, SERDECZNIE ZAPRASZAMY.