To już ćwierć wieku upłynęło, odkąd w naszej parafii i jednocześnie w rejonie żorsko-pawłowickim powstała rodzinna gałąź Ruchu Światło-Życie, czyli Domowy Kościół.

        Takiego srebrnego jubileuszu nie obchodzi się zbyt często, więc odpowiedzialni za Oazę Rodzin postarali się o godną oprawę tego świętowania. Wszystko rozpoczęło się 23 stycznia o godz. 18.00 uroczystą Mszą Świętą, podczas której o prowadzenie śpiewu zatroszczyła się powstała w zeszłym roku Schola Liturgiczna Żywego Kościoła, a oprawę Liturgii przygotowali członkowie DK. Na koniec, jeszcze przed rozesłaniem, moderator rejonu, ks. Grzegorz Stencel, przypomniał, że w tym roku po rodzinach wspólnoty działającej w naszej parafii peregrynować będzie wizerunek Świętej Rodziny oraz zaprosił pierwsze małżeństwo po odbiór ikony, którą po tygodniu przekażą dalej w ramach swojego kręgu. Małżonkowie zostali zachęceni, aby podczas nawiedzenia codziennie wspólnie się modlić przed obrazem, a także zapraszać do tej modlitwy innych.

        Po zakończonej Eucharystii rodziny Domowego Kościoła oraz małżeństwa wcześniej związane z Ruchem adorowały Jezusa w Najświętszym Sakramencie, aby składać mu swoje dziękczynienie i uwielbienie za dar wspólnoty.

        Kolejnym punktem był bal jubileuszowy, który otworzył ks. Grzegorz jako gospodarz rejonu, a następnie głos oddał parze rejonowej – Grażynie i Krzysztofowi Godzinom. Swoją obecnością uroczystość uświetniła para diecezjalna, Gabriela i Józef Sobczykowie, którzy przekazali pozdrowienia od moderatora diecezjalnego DK, ks. Teodora Suchonia i w dwóch zdaniach opowiedzieli o spotkaniu opłatkowym w Warszawie.

        Po części oficjalnej pary ruszyły do pierwszego tego wieczoru tańca, którym był oczywiście polonez – wyglądał bardzo elegancko, głównie ze względu na piękne fryzury i kreacje godne takiego balu. Oprócz zabaw i tańców integracyjnych, do których mobilizował wodzirej, można było też delektować się potrawami specjalnie zamówionymi na tę okazję oraz doskonałymi ciastami upieczonymi m.in. przez Elżbietę Potempę. O północy główną atrakcją stał się wspaniały, pięknie udekorowany tort , którego autorką była Teresa Gratka.

        Świętowanie zakończyło się około godz. 2.00. No i tym samym można już zacząć odliczanie do złotego jubileuszu.
               

{limage}dk/jub_01.jpg{/limage} {limage}dk/jub_02.jpg{/limage} {limage}dk/jub_03.jpg{/limage}
{limage}dk/jub_04.jpg{/limage} {limage}dk/jub_05.jpg{/limage} {limage}dk/jub_06.jpg{/limage}
{limage}dk/jub_07.jpg{/limage} {limage}dk/jub_08.jpg{/limage} {limage}dk/jub_09.jpg{/limage}
{limage}dk/jub_10.jpg{/limage} {limage}dk/jub_11.jpg{/limage} {limage}dk/jub_12.jpg{/limage}
{limage}dk/jub_13.jpg{/limage} {limage}dk/jub_14.jpg{/limage} {limage}dk/jub_15.jpg{/limage}