21 maja 2011 r. odbyło się XVII Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym. Z błogosławieństwem, które otrzymaliśmy z rąk księdza Dariusza, wyruszyliśmy z pielgrzymką do Częstochowy.

Program spotkania bogaty był w konferencję, świadectwa, głębokie modlitwy oraz śpiew. Konferencję na temat Pięćdziesiątnicy wygłosił o. Raniero Cantalemessa, którą wprowadził nas w czas oczekiwania na Zesłanie Ducha Świętego. Podkreślił między innymi, że Duch Święty jest miłością, od której pochodzą wszystkie inne formy miłości, tylko przez Niego możemy pełnić posługę ewangelizacji, poznać prawdziwego Chrystusa.

Konferencja, bogata w treść przesłanych do nas słów, poruszała nasze myśli i uczucia. Wysłuchaliśmy także pięknych świadectw ludzi, którzy stery swojego życia oddali Chrystusowi i których życie zostało przez to bardzo ubogacone.

Spotkanie zakończyło się Mszą św., którą celebrował ks. abp. Celestino Migliore. Homilię wygłosił o. R. Cantalemssa. Napełnieni mocą Ducha Świętego, pełni radości i ze śpiewem na ustach wróciliśmy do Żor, a ja już dzisiaj myślę o przyszłorocznym spotkaniu, na które wszystkich zapraszam.
          

odn_2011