youcat
Na rynku wydawniczym pojawiła się bardzo ciekawa propozycja. YouCat to inaczej katechizm młodych, gdzie o wierze, moralności i Kościele mówi się w sposób ciekawy, prosty, przejrzysty, próbując odpowiedzieć na nękające dziś młodzież pytania.

YouCat powstał pod patronatem kard. Christopha Schönborna, metropolity Wiednia i z miejsca spotkał się z uznaniem i poparciem Stolicy Apostolskiej oraz Papieża Benedykta XVI, który napisał do niego słowo wstępne. W skład zespołu pracującego nad katechizmem weszli wybitni teologowie, jednak znaczący wkład w jego powstanie wnieśli przede wszystkim ludzie młodzi, którzy sami redagowali pytania, sprawdzali, czy język tekstu jest zrozumiały, dobierali fotografie.

YouCat oparty jest na Katechizmie Kościoła Katolickiego oraz jego Kompendium. Przystępny język, nowoczesna szata graficzna (liczne kolorowe ilustracje, rysunki i zdjęcia) oraz poręczny format sprawiają, że katechizm YouCat będzie doskonałym przewodnikiem po ścieżkach wiary i bardzo dobrym, pożytecznym prezentem dla młodego człowieka z okazji urodzin czy bierzmowania.