100 gier
Kalendarz nie kłamie – coraz mniej czasu do świąt Bożego Narodzenia, jeszcze mnie do Mikołajek, kiedy to chętnie obdarowujemy bliskich prezentami i prezencikami. Aby dobrze wydać pieniądze, zwłaszcza gdy szukamy czegoś odpowiedniego dla najmłodszych, warto wcześniej zorientować się, co w trawie piszczy.

Na rynku gier komputerowych i multimedialnych programów edukacyjnych dla dzieci pojawiła się pozycja 100 Gier i Zabaw Biblijnych. Jest to zbiór 20 historii znanych z Biblii i powiązanych z nimi tematycznie gier, po 5 do każdej opowieści.


Trudne w zrozumieniu treści wiary zostały przystępnie opracowane na potrzeby dzieci w każdym wieku. Przewodnikami oprowadzającymi dzieci po programie są małe aniołki. To one udzielają informacji o stworzeniu świata przez Pana Boga, historii Noego i jego arki, tłumaczą na czym polegała tajemnica zwiastowania, w jaki sposób Pan Jezus uzdrawiał i jak się ma Jego śmierć na krzyżu do kwestii zbawienia.


Repertuar gier zawiera krzyżówki, kolorowanki, zgadywanki, quizy, gry planszowe, rebusy, labirynty, puzzle, zadania zręcznościowe polegające na łapaniu przedmiotów czy też ćwiczenia na spostrzegawczość poprzez odnajdywanie różnić. Każde dobrze wykonanie zadanie zostaje nagrodzone punktami, których odpowiednia ilość pozwala wydrukować kolorowy dyplom.


100 Gier i Zabaw Biblijnych, obok innych propozycji dla dzieci, takich jak Quiz biblijny, na który składają się fiszki z pytaniami i odpowiedziami, Zagadki biblijne czy też Jeden dzień z życia św. Franciszka, możemy znaleźć w ofercie przyparafialnej Księgarni św. Stanisława. Koszt gier nie powinien przekroczyć 40 zł.