8 grudnia, tj. w czwartek, miała miejsce Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Z tej okazji członkowie wspólnot Dzieci Maryi i Ruchu Światło-Życie obchodzili swoje święto. W swoich wspólnotach prosiliśmy, aby Niepokalana towarzyszyła i opiekowała się nami zawsze.


O godz. 16.30 odbyła się Eucharystia w intencji wspólnoty Dzieci Maryi. Przedstawiciele dzieci posługiwali w czasie Mszy, której punktem kulminacyjnym, oprócz Komunii Św., było przyjęcie medalików z podobizną Niepokalanej na znak oddania się pod Jej opiekę. Poświęcone zostały również medaliki dzieci z klas drugich szkół podstawowych. Po uroczystej Mszy Dzieci Maryi zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie, a potem zebrały się w salce nr 1 wraz z rodzicami, aby poświętować. Było ciasto, kawa oraz konkursy, w których nie tylko uczestniczyły dzieci, ale również ich rodzice.


Podobnie członkowie Ruchu Światło-Życie mieli co świętować. Msza św. w ich intencji odbyła się o godz. 18.00. Również oni włączyli się w przygotowanie oprawy. Pod koniec Mszy św. osoby z tej wspólnoty, które przygotowują się do rekolekcji 2. stopnia Oazy Nowego Życia, przyjęły kolejny krok formacji ku dojrzałości chrześcijańskiej. Tym krokiem była właśnie Niepokalana, która ma ich prowadzić przez całe życie.


To był naprawdę fantastyczny dzień, godny świętowania. A tak na podsumowanie – warto Niepokalanej zawierzyć swoje całe życie, aby Ona pomagała nam i była dla nas najlepszym przykładem mocnej wiary.

          
{artprettyphoto path=”images/stories/dzieci_maryi/NMP_2011″ width=”150″ height=”150″ /}