W sobotę, 14 kwietnia, w katowickiej Katedrze Chrystusa Króla odbył się dzień skupienia dla Zespołów Charytatywnych i pracowników „Caritasu”. Wszystkich licznie przybyłych powitał ks. proboszcz katedry.
 

Najpierw została nam przedstawiona historia powstania budynku. O godzinie 11.15 odmówiliśmy koronkę do Bożego Miłosierdzia, polecając nasze prośby, potrzeby naszej parafii, prosząc o potrzebne siły i wytrwanie w dalszym działaniu na rzecz bliźniego.
 
O 12.00 rozpoczęła się Eucharystia, której przewodniczył ks. Krzysztof Bąk. Podczas kazania podkreślił, że jesteśmy twarzą Kościoła przez modlitwę, apostolstwo miłosierdzia i konkretne działania podejmowane dla potrzebujących. Dziękował, że jesteśmy i prosił, aby młodzież w szkołach tworzyła uczniowskie koła „Caritasu” niosące pomoc bliźniemu. Przemawiał również ks. Wojciech Bartoszek z Apostolstwa Chorych. Mówił o roli, jaką spełniają wolontariusze wśród cierpiących, jak bardzo są potrzebni. Skupił się też na tym, co oznacza ofiarowanie cierpienia za drugiego człowieka. Na zakończenie Mszy św. bp. Wiktor Skworc podziękował wszystkim za przybycie i udzielił błogosławieństwa.
 
Zostałyśmy umocnione duchowo, ale i dla ciała nie zabrakło pokarmu – obfity poczęstunek, na który składały się kołaczyki o różnych smakach, a do tego oczywiście kawa. I tak po uczcie duchowej i słodkiej przekąsce szczęśliwie wróciłyśmy do domu.