Jak co roku przed adwentem wspólnota Dzieci Maryi zorganizowała zabawę andrzejkową. W tym roku przypadła ona na 1 grudnia. Warunkiem uczestnictwa było założenie ubrania z motywem kwiecistym.

Zabawę zaczęliśmy od modlitwy, aby nasz Anioł Stróż czuwał nad nami w czasie radości i tańca. Potem rozpoczęliśmy świętowanie. Pomysły na nasze stroje były rozmaite. Niektórzy postanowili ubrać piękną kwiecistą spódnicę albo włożyć kwiatek we włosy. Wiele radości sprawiała nam także muzyka puszczana przez jednego z naszych animatorów. Każdy znalazł coś dla siebie. Dla łasuchów były słodycze i napoje, dla lubiących tańczyć przeróżne gry i zabawy. Na naszej zabawie nie mogło zabraknąć tzw. „Skrzypka”, czyli tańca, którego nauczyły nas nasze opiekunki. Szaleństwo i przede wszystkim radość było widać na każdej twarzy. Miło było patrzeć na osoby, które potrafią się bawić i szaleć. Energią emanował też nasz opiekun, ks. Piotr Makosz oraz diakon Jacek Adamowicz, którzy w ogóle nie schodzili z parkietu. Bardzo zmęczeni i wyczerpani o godz. 12.00 zakończyliśmy spotkanie.
Po minach widać było, że każdemu się podobało i że czekamy na jeszcze więcej. Dziękujemy za pomoc tym, którzy przyłączyli się w przygotowanie zabawy. Bóg zapłać!
{artprettyphoto path=”images/stories/dzieci_maryi/and_2012″ width=”150″ height=”150″ /}