Sobota, 8 grudnia, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i wielka radość Dzieci Maryi.

Nasza Piękna Matka, jako najdoskonalszy wzór do naśladowania, towarzyszy w szczególny sposób naszej wspólnocie. Właśnie dlatego w sobotni wieczór członkowie naszej parafialnej grupy Dzieci Maryi wraz ze swoimi rodzicami w duchu radości świętowali Jej Niepokalane Poczęcie.
O godz. 16.30 opiekun Dzieci Maryi, ks. Piotr Makosz, rozpoczął świętowanie w najlepszej możliwej formie, czyli Eucharystią. Podczas Mszy św. posługę, oprócz kapłana, diakona i ministrantów, jak przystało na naśladowców Niepokalanej, podjęły Dzieci. Znakiem oddania się pod opiekę Maryi było przyjęcie medalików z Jej wizerunkiem.
Łaska Jezusa Chrystusa pod postacią Jego ciała i krwi była dopełnieniem radości płynącej z przeżywania Wieczerzy. Po Mszy św. pamiątkowe zdjęcie i szybka „przebieżka” (bo na dworze zimno!) do „jedynki”, gdzie czekały na nas kubek ciepłej herbaty i pyszne ciasta upieczone przez nasze kochane mamy.
„Zgadnij, kto to?”. Tak można zatytułować przegląd zdjęć z dzieciństwa naszego opiekuna, animatorów i Dzieci, przygotowany przez księdza Piorta. Wzięło się nam na wspomnienia…
Uczestnicy spotkania przy herbacie i ciastku mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności w kolejnej części programu, „Mam talent!”.  Spośród animatorów i rodziców Dzieci Maryi wybrano trzyosobowe jury, którego zadaniem było przeprowadzenie zabawy i ocena poszczególnych uczestników. Zaprezentowane umiejętności wywołały w odczuciu oceniających bardzo dobre wrażenie. Prezentujący swoje talenty zostali nagrodzeni uśmiechem i gromkimi brawami.
Zawierzając Panu Bogu nasze życie, przez serce Niepokalanej Maryi, pragniemy dziękować za czas Eucharystii i radości w Duchu Świętym!
{artprettyphoto path=”images/stories/dzieci_maryi/NMP_2012″ width=”150″ height=”150″ /}