Od 22 do 28 października mieliśmy okazję trwać w obchodzonym w tym roku 68. Tygodniu Miłosierdzia. Jedną z form okazania miłości wobec drugiego, jaką szczególnie w tym czasie mogli podjąć nasi parafianie, było ofiarowanie żywności na rzecz ludzi ubogich.

Udało się zebrać zróżnicowane produkty. Przeważały makarony, konserwy, cukier, mąka, herbata, margaryna, a także słodycze. Oprócz żywności ludzie często przynosili odzież. Zespół Charytatywny zebrał dary, które teraz rozdają potrzebującym. Już ponad czterdzieści osób dostało paczki żywnościowe. Oprócz tego w każdy wtorek do salki charytatywnej przychodzą ubodzy i bezdomni, by się posilić.
Członkowie Zespołu Charytatywnego ogłaszają, że bardzo potrzebna jest pralka i lodówka. Osoby, które posiadają niepotrzebne, ale w dobrym stanie, któreś z tych urządzeń lub inne sprzęty gospodarstwa domowego, są bardzo proszone o kontakt z zespołem. W związku z tym, że zbliża się zima, potrzebne jest również obuwie zimowe dla osób ubogich i bezdomnych – damskie, dziecięce, a zwłaszcza męskie. Mile widziana jest również ciepła odzież, koce itp.
Zespół Charytatywny jest bardzo wdzięczny za otrzymane dary i prosi o dalsze wsparcie. Nie bądźmy obojętni na cudzy los, miejmy w pamięci, że isą wśród nas potrzebujący i dzielmy się tym, co mamy.