Zapraszamy na festyn!
{artprettyphoto path=”images/stories/parafia/fest_pl_2013″ width=”400″ /}
 
Po raz siódmy z kolei zapraszamy na doroczny festyn parafialny pod hasłem: Trzeźwa i dobra zabawa u św. Stanisława! W tym roku odbędzie się 25 maja, a rozpocznie go wspólna modlitwa o godz. 13.00.


Tradycyjnie pierwsza część festynu bogata będzie w konkurencje z nagrodami dla najmłodszych, cieszący się ogromnym zainteresowaniem (nie tylko wśród łakomczuchów!) konkurs ciast i mecz piłkarski: księża kontra reszta świata. Swoim talentem artystycznym podzielą się dzieci z Przedszkola nr 23 w Żorach oraz nasze lokalne Majoretki. Zaplanowana została również loteria fantowa, a dla wielbicieli mocniejszych przeżyć pokazy sztuki walki (MMA). Oprócz tego będzie możliwość wsparcia akcji krwiodawstwa, oddając krew podczas prowadzonej zbiórki.


Wieczorny panel zapowiada się niemniej ciekawie. Około godziny 19.15 wystąpi, wielokrotnie doceniana i nagradzana nie tylko w Polsce, Orkiestra Rozrywkowa „Borynia”. Finałem festynu będzie natomiast koncert jednego z czołowych wokalistów chrześcijańskich, Mate.O., czyli Mateusza Otremby wraz z towarzyszącym mu zespołem. Z całą pewnością muzyczne wrażenia nas nie ominą!


Szacuje się, że rok temu w festynie udział wzięło ok. 1,2 tys. osób (nie tylko naszych parafian) i rozdano blisko 800 nagród w konkursach i rywalizacjach sportowych. Czy w tym roku uda się powtórzyć sukces? Zależy to od każdego z nas, dlatego już teraz rezerwujmy ostatnią majową sobotę na zabawę u „św. Stanisława”!


Festyn jest dofinansowany przez Urząd Miasta Żory w ramach projektu pn. „Kulturalny festyn u św. Stanisława”.