Wycieczka Oazy do Istebnej

proboszcz

30 grudnia 2013
Od 9 do 10 listopada 2013 r. nasza wspólnota, wraz z ks. Maciejem Michałkiem, przebywała w Istebnej.

    
Pod kościołem zebraliśmy się o godz. 7.45. Dojechaliśmy na miejsce w około półtorej godziny. Mieliśmy czas na rozpakowanie się, a następnie udaliśmy się do jadalni, gdzie każdy dowiedział się, jaki jest plan dnia, do jakiej grupy należy oraz za jakie obowiązki jest odpowiedzialny. Po zebraniu była Eucharystia, której oprawą zajęła się jedna z grup. Oczywiście był też czas na posiłek, potem spotkania w grupach i pogodny wieczór, podczas którego graliśmy w gry, a także tańczyliśmy m.in. skrzypka i taniec belgijski. Wieczorem, w kościele, animatorzy zagrali pantomimę o Bożej miłości do człowieka. Po pantomimie nadszedł czas na wieczorną modlitwę, następnie wszyscy udaliśmy się do budynku i przygotowywaliśmy się do snu. Cisza nocna była o 22.30.
  
Drugiego dnia pobudka była o 7.00. Animatorzy zaskoczyli nas tym, że zaczęli walić garnkami, aby nas obudzić. Forma takiej pobudki zadziałała – od razu wszyscy zerwali się z łóżek. Każdy udał się na stołówkę, gdzie mieliśmy jutrznię, a potem śniadanie. Po tym wszystkim był czas na spotkania w grupach, a po nich Namiot Spotkania, czyli rozważanie Słowa Bożego. O 11.30 udaliśmy się na Mszę św., której oprawą zajęła się wybrana grupa. Gdy skończyła się liturgia, był czas na spakowanie się i obiad.
O 15.00 wyjechaliśmy z Istebnej i ruszyliśmy do Żor. Na miejsce dotarliśmy o 16.30. Był to naprawdę mile i aktywnie spędzony czas. Mam nadzieję, że będzie takich okazji więcej.
 
{artprettyphoto path=”images/stories/oaza/istebna” width=”150″ height=”150″ /}