17 grudnia 2013 był dla wielu osób z naszej parafii dniem, w którym mogli poczuć przedsmak nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Zespół Charytatywny zorganizował wigilię dla najuboższych. W mgnieniu oka zostały zapełnione wszystkie przygotowane miejsca, a było ich aż 146. Spotkanie rozpoczęło się w dolnym kościele wspólną modlitwą z księdzem proboszczem, który na końcu udzielił błogosławieństwa.

   
Po wspólnym uwielbieniu Boga, wszyscy udali się do salki nr 1, gdzie czekał już ciepły posiłek w postaci ryby, kapusty, pieczywa oraz słodkości. Panie organizujące wigilię pracowały już od długiego czasu, aby każdy czuł się tam dobrze przyjęty i by nie zabrakło niczego, co mogłoby umilić spędzany czas.
  
Zanim uczestnicy zasiedli do stołu, pomodlili się i połamali opłatkiem, życząc sobie nawzajem zdrowia, szczęścia, pomyślności, poukładania wszelkich spraw, zwiększenia się funduszy na utrzymanie rodziny. Następnie wszyscy przystąpili do spożywania posiłku.
  
Czas zebranym umilił chórek Dzieci Maryi, który śpiewał przygotowany wcześniej przez animatorów repertuar. Można było usłyszeć m.in. Świeć gwiazdeczko; Jest taki dzień; Sianko na stół oraz wiele innych pastorałek i piosenek.
  
Dzięki tej wigilii zebrani mogli zapomnieć o codziennych zmartwieniach i poczuć radosną, niemalże rodzinną atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Nie każdy może zapewnić swoim najbliższym wyżywienie, dlatego zostały rozdane paczki z żywnością i życzeniami.
  
Zespół Charytatywny z głębi serca chce podziękować wszystkim darczyńcom za każdy gest dobroci, dzięki któremu możliwe było zorganizowanie tego spotkania.
 
{artprettyphoto path=”images/stories/charyt/wig_2013″ width=”150″ height=”150″ /}