22 lutego odbył się bal Dzieci Maryi. Tematem przewodnim był zamek. Przygotowania trwały już od dnia poprzedzającego zabawę. Strojono salę i przygotowywano się do przyjścia królów i królowych. Przybyło liczne grono dzieci przebranych w przeróżne stroje, w których zdecydowanie dominowały księżniczki i książęta. Nie brakowało również czarownic i wróżek.

  
Wszystko zaczęło się od modlitwy, która miała postać piosenki. Po wspólnym uwielbieniu Pana Boga rozpoczęto bal. Wszyscy znakomicie się bawili, a w czasie zabawy można było napić się i poczęstować darami stołu.
 
Muzyka, przy której uczestnicy się bawili, była przygotowana przez ks. Mateusza Pietruszkę. Głównymi hitami stały się standardowe tańce takie jak „Kaczuchy”, „Makarena” oraz „Skrzypek”.
  
Tradycją Dzieci Maryi na zabawach jest wybranie króla i królowej balu przez ks. opiekuna i animatorki. W tym roku została wybrana dodatkowo jeszcze księżniczka, ponieważ zbyt trudno było wskazać tylko 2 osoby najlepiej się bawiące.
 
Niestety wszystko ma swój początek i koniec. Za miło spędzony czas i bezpieczną zabawę podziękowano Panu Bogu. Po modlitwie każdy król i królowa udali się do swoich „zamków”.
 
{artprettyphoto path=”images/stories/dzieci_maryi/karn_2014″ width=”150″ height=”150″ /}