W pierwszy weekend czerwca członkowie chóru „Pasja” wraz z chórem „Gloria” z parafii św. Filipa i Jakuba w Żorach wzięli udział w trzydniowej wycieczce do Zakopanego. Wyjazd był raczej artystyczną pielgrzymką po sanktuariach Maryjnych i kościołach. Na dłużej zatrzymaliśmy się w Białym Dunajcu, w niezwykle eleganckim, okazałym dworku.

  
Przez dwa dni zwiedzaliśmy okolice Zakopanego, ale też intensywnie pracowaliśmy, koncertując w wielu miejscach. W sobotę rano śpiewaliśmy w sanktuarium Maryjnym w Olczy. O godz. 12.00 śpiewaliśmy na Mszy św. w Zakopanem na Krzeptówkach, a następnie w sanktuarium na Bachledówce.
  
Wieczorem w ramach integracji chórów śpiewaliśmy do późnych godzin nocnych przy grillu, a w niedzielę rano zapewniliśmy oprawę muzyczną na Mszy św. w Białym Dunajcu. Odwiedziliśmy także Pustelnię Brata Alberta na Kalatówkach.
  
Następnym etapem podroży był Ludźmierz, gdzie zwiedziliśmy tamtejsze sanktuarium Maryjne, ogród różańcowy i śpiewaliśmy przy „Ołtarzu Papieskim” w tymże ogrodzie.
  
Wyjazd był dla nas niezwykłym przeżyciem duchowym, czasem intensywnej pracy, ale również głębokiej refleksji.
 
{artprettyphoto path=”images/stories/chor/wyc_2014″ width=”150″ height=”150″ /}