Około dwudziestu osób z naszej parafii wyruszyło 11 października z błogosławieństwem pasterskim i modlitwą różańcową do Matki Bożej Bolesnej prosić o potrzebne łaski. Towarzyszył nam zelator pan Andrzej Zaburski i poczet sztandarowy.

  
O godz. 10.00 w Bazylice Piekarskiej przywitał nas ks. Grzegorz Górnik z Górki Klasztornej, który przewodniczył uroczystej Eucharystii odprawianej wraz z pięcioma innymi kapłanami w naszej intencji. Bazylika była wypełniona ludźmi. Po Mszy św. oglądaliśmy film dokumentalny z 1935 r. o historii Piekar. Zwiedzaliśmy muzeum z zachwycającymi eksponatami. Następnie w ogrodzie Anioła otrzymaliśmy słodki poczęstunek i kawę. Na koniec organizatorzy przygotowali dla nas miłą niespodziankę muzyczną w wykonaniu Artura Thomasa, wybitnego artysty grającego solo na fletni Pana (osobiście jestem jego fanką od wielu lat). Dzień Skupienia zakończyliśmy koronką do Bożego Miłosierdzia i ucałowaniem relikwii św. Faustyny i św. Jana Pawła II.
  
Po udzieleniu nam błogosławieństwa Krzyżem Misyjnym ksiądz zaprosił nas na rekolekcje do Górki Klasztornej. Bogu niech będą dzięki za cudowną pogodę i piękne przeżycia duchowe. A Matka Boża Bolesna i św. Józef niech wypraszają dla nas i całej parafii obfite łaski i błogosławieństwo Boże.
 
{artprettyphoto path=”images/stories/ADS/piekary_2014″ width=”150″ height=”150″ /}