Takiego świętowania w naszej parafii jeszcze nie było. 30 listopada Domowy Kościół rejonu żorsko-pawłowickiego obchodził 30-lecie swego istnienia.

 
Wszystko rozpoczęło się o godz. 17.30 adoracją Najświętszego Sakramentu i dziękczynieniem za dar małżeństwa i rodziny. Następnie miała miejsce uroczysta Eucharystia, którą sprawował ks. proboszcz Eugeniusz Góra, a współkoncelebrowali ks. Franciszek Pawlas, moderator rejonowy, ks. Maciej Basiuk, opiekun kręgu rejonowego DK oraz kręgów naszej parafii. Oprawę Mszy św. przygotowała oaza rodzin. Jednym z elementów było również odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Na zakończenie Liturgii przybył ks. arcybiskup Wiktor Skworc, który skierował słowo do zebranych, zaprosił także na diecezjalne obchody barbórkowe oraz udzielił zebranym pasterskiego błogosławieństwa.
  
Następnie członkowie ruchu wraz z zaproszonymi gośćmi przeszli do salek parafialnych, które były w tym dniu przepięknie i elegancko przystrojone. Arcybiskup zaproponował wspólne zdjęcie z tymi, którzy współtworzyli wspólnotę u początków jej istnienia, a następnie podchodził do małżeństw, aby zamienić z każdym choć kilka słów. Nasz diecezjalny duszpasterz – ze względu na bardzo napięty kalendarz – musiał nas dość szybko opuścić.
  
Kolejna część rozpoczęła się od wspólnego zdjęcia, a następnie specjalnie w tym celu zatrudniony wodzirej zaprosił nas do uroczystego poloneza. A potem to już głównie tańce w grupie, parach i indywidualnie aż do utraty tchu i bolących nóg. Dla dzieci w tym czasie była zapewniona profesjonalna opieka oraz atrakcyjny program rozrywkowy z konkursami.
  
Co jakiś czas – w celu odpoczynku – uczestnicy mieli możliwość oglądać przygotowane na tę wyjątkową okazję prezentacje oraz filmy o poszczególnych kręgach z całego rejonu. Kreatywność ludzka nie zna granic! Impreza zakończyła się ok. godz. 1.00 w nocy.
  
W tym miejscu warto podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tak doskonałej organizacji wspólnego świętowania, a zwłaszcza parze rejonowej – Małgosi i Sławkowi Bernatom. Ja do tej pory jestem pod wrażeniem!
 
{artprettyphoto path=”images/stories/dk/30_lecie” width=”150″ height=”150″ /}