18 października Dzieci Maryi wraz z rodzicami pojechały na wycieczkę Szlakiem Orlich Gniazd.

 
Pierwszym etapem naszej wyprawy była miejscowość Mzyków, gdzie zwiedziliśmy sanktuarium św. Jana Marii Vianneya. Tamtejszy proboszcz pokazał nam pokój, który był urządzony i wyposażony na podobieństwo mieszkania św. proboszcza. Pomieszczenie to było bardzo skromne i znajdowały się w nim tylko najpotrzebniejsze sprzęty, takie jak: łóżko, stół, krzesła i szafa. Miejscowe panie kucharki poczęstowały nas pieczonymi ziemniaczkami, które można było zjeść z masłem, solą lub sosem czosnkowym.
 
Następnie pojechaliśmy do Bobolic. Spod bobolickiego zamku przeszliśmy do ruin zamku w Mirowie. Ostatnim etapem naszej wędrówki było sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej. Rozmawialiśmy tam z przyszłym zakonnikiem, który opowiedział nam historię tego cudownego miejsca. Zwiedziliśmy kościół, zaczerpnęliśmy wody z cudownego źródełka.
  
Matka Boża Leśniowska jest patronką rodzin, dlatego też w swoich modlitwach prosiliśmy Maryję, aby opiekowała się nami i naszymi bliskimi. Na koniec odmówiliśmy dziesiątkę różańca z prośbą o szczęśliwy powrót do domu.
 
Myślę, że wszyscy zapamiętają tę wycieczkę. Poznaliśmy nowe, ciekawe miejsca, a czas spędzony razem integruje naszą wspólnotę.
 
{artprettyphoto path=”images/stories/dzieci_maryi/mzyki” width=”150″ height=”150″ /}