Czas bardzo owocny, spędzony przede wszystkim na modlitwie, członkowie parafialnego Zespołu Charytatywnego przeżyli podczas tegorocznych rekolekcji dla zespołów charytatywnych, które odbyły się w Kokoszycach w dniach od 27 do 30 października. Nauki poprowadził ks. Tomasz Nowak, zastępca dyrektora Caritas.

  
Każdego dnia przez adorację Najświętszego Sakramentu, jutrznię, różaniec, koronkę do Bożego Miłosierdzia, Eucharystię i konferencje uczestnicy rekolekcji (ponad 50 osób) wgłębiali się w sens posługi ubogim. To było bardzo uduchowione doświadczenie, nad którym swoją modlitwą czuwał ks. Tomasza. Słowami ukierunkowanymi na ubogich rozgrzewał nasze serca do trwania w tej posłudze. Podkreślał, że nie jest to proste zadanie – słowa mogą być piękne, lecz nie zawsze równe czynom. Ludziom potrzebującym nie zawsze jesteśmy w stanie pomóc dostępnymi nam środkami. Ich problemy są bardzo skomplikowane. Nieraz okazuje się, że można tych ludzi zrozumieć jedynie poprzez Miłość, a tylko ten nie zwątpi w to, co robi dla bliźniego, kto potrafi kochać. Doskonale ukazuje to film pt. Filip Neri, który obejrzeliśmy na rekolekcjach. U wielu uczestników wyjazdu wywołał ogromne emocje, a nawet łzy.
  
Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy mają wielkie serce i wspierają naszą działalność na rzecz ubogich i potrzebujących. W naszej parafii 16 grudnia odbędzie się spotkanie wigilijne dla ubogich. Zawsze gościmy ponad sto osób, dlatego już dziś prosimy parafian o pomoc w formie żywności, którą rozdamy potrzebującym po wieczerzy.
 
Zespół Charytatywny serdeczne pozdrowienia śle na ręce ks. Tomasza. Dziękujemy za wspólną modlitwę, każde dobre słowo, za błogosławieństwo Boże, które ochoczo przyjęliśmy. Dziękujemy też naszemu ks. Proboszczowi za możliwość uczestnictwa w tych rekolekcjach.
 
{artprettyphoto path=”images/stories/charyt/rek_2014″ width=”150″ height=”150″ /}