Nadzwyczajni szafarze Komunii Świętej naszej diecezji przynajmniej raz w roku uczestniczą w czterodniowych rekolekcjach. W listopadzie w takich rekolekcjach uczestniczyli także szafarze posługujący w naszej parafii.

 
Stanisław Staszczyk był na rekolekcjach od 17 do 20 listopada w Kokoszycach, a Jan Gratka i Wojciech Kapustka brali w nich udział od 20 do 23 listopada w Brennej.
 
Codzienna Eucharystia, adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa i liturgia godzin to najważniejsze punkty programu każdego dnia. Natomiast na kilku konferencjach poruszany jest zazwyczaj temat przewodni rekolekcji. W Kokoszycach rekolekcjonista prowadził rozważania o radości spotkania z Bogiem na podstawie spotkania Jezusa z Zacheuszem, w Brennej mowa była o cnotach kardynalnych.
 
Czas spędzony na rekolekcjach jest także okazją do poznania się i wymiany doświadczeń z szafarzami posługującymi w innych parafiach. Były to dni skupienia i modlitwy o to, abyśmy godnie wykonywali swoją posługę, a także za tych, którym zanosimy Chrystusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie.