19 kwietnia odbył się w naszej parafii Dzień Wspólnoty Rodzin Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie „EMAUS”. Tym razem do Żor ze wszystkich zakątków diecezji katowickiej na to coroczne święto przyjechało kilkaset małżeństw i rodzin. Za koordynację całości odpowiedzialna była para rejonowa Małgorzata i Sławomir Bernat, którzy starali się dopiąć wszystko na ostatni guzik, angażując małżeństwa naszego rejonu w różne posługi – od organizacji miejsca poprzez przygotowanie smakołyków aż po posługę liturgiczną czy informacyjną.

 
Wszystko rozpoczęło się o 13.30 godziną jedności i świadectwa, w trakcie której zawierzyliśmy rodziny Niepokalanej, wysłuchaliśmy słów moderatora diecezjalnego ks. Jarosława Ogrodniczaka, a także świadectwa małżeństwa z wieloletnim stażem, które dzięki trwaniu przy Bogu przezwyciężało różne kryzysy i trudne doświadczenia. W poszczególne elementy wydarzenia wprowadzali nas Katarzyna i Paweł Jagodzińscy. Na koniec była spora garść ogłoszeń dotyczących tego, czym żyje nasza diecezjalna wspólnota – odpowiedzialnymi za tę część byli Zofia i Kazimierz Dyrczowie, para diecezjalna.
 
Ok. godz. 14.30 swój początek miała uroczysta Eucharystia, której głównym celebransem był arcybiskup senior Damian Zimoń. Homilię wygłosił bp Adam Wodarczyk. Za śpiew odpowiedzialna była nasza parafialna schola Domowego Kościoła, a za oprawę liturgiczną wyznaczone małżeństwa. Kolekta przeznaczona była na dofinansowanie rekolekcji rodzinom w potrzebie oraz wsparcie rekolekcji oazy rodzin w Kazachstanie. Na zakończenie przeczytany został list jedności do Ojca Świętego Franciszka, a także wspólnie odmówiona modlitwa o beatyfikację sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego.
 
Po Mszy św. dla uczestników spotkania przygotowana została niespodzianka – tzw. flash mob, czyli dobrze przećwiczone działanie, które sprawia wrażenie bardzo spontanicznego i ma na celu zaskoczenie jego odbiorców. Tym razem żorzanie w taki sposób zaprezentowali hymn Światowych Dni Młodzieży zaplanowanych w Krakowie w 2016 r.
 
Ostatnim elementem była agapa – nasze rodziny ugościły wszystkich przepysznymi wypiekami domowej roboty. Stoły uginały się od obfitości serników, szarlotek, babek i kruchych ciast z owocami. Nie zapomniano również o najmłodszych, dla których specjalnie w tym dniu stworzono salę gier, punkt malowania twarzy oraz artystyczne zajęcia z balonami w roli głównej. Podczas konsumpcji i rozmów można było podziwiać specjalnie na ten cel przygotowane galerie z życia naszej parafialnej oazy rodzin, a także przyjrzeć się jej historii zapisanej na kartach wspólnotowej kroniki.
 
Każdy chętny mógł również wziąć udział w kiermaszu misyjnym, który już od rana prowadzony był na terenie naszej parafii.
 
{artprettyphoto path=”images/stories/dk/emaus” width=”150″ height=”150″ /}