Razem jako zespół

Małżeństwa z Żor i okolic mogły wziąć udział w rekolekcjach o budowaniu dobrych relacji pomiędzy żoną i mężem, które odbyły się 24-26 listopada w Koniakowie, w domu rekolekcyjnym Emaus.

Nad przebiegiem tego czasu czuwali Katarzyna i Józef Garusowie, para rejonowa Domowego Kościoła, opiekę duchową sprawował ks. Jakub Kania, a konferencje prowadzili Bernarda i Jan Rózgowie spod Łodzi aktywnie zaangażowani w Służbę Rodzinie.

Rekolekcje rozpoczęły się w piątek wieczorem wspólnym posiłkiem, była też możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu. Sobotę rozpoczęliśmy Eucharystią, następnie miały miejsce sesje tematyczne poświęcone zagrożeniom w budowaniu małżeńskiego zespołu oraz konfliktom. Przyglądaliśmy się również planowi Pana Boga dla naszego życia. Każda z tych sesji wykładowych zakończona została krótkim spotkaniem w grupach. Wieczorem zaplanowano randki małżeńskie przy świecach, cieście i kawie.

Niedziela to kolejny dzień wytężonej pracy, gdzie w trakcie spotkań zastanawialiśmy się nad tym, w jaki sposób wzmacniać nasz zespół i skąd czerpać wsparcie, co prowadziło do oczywistego dla każdego chrześcijańskiego małżeństwa wniosku, że tylko budując na Chrystusie, mamy szansę zbudować trwałe i głębokie relacje między sobą. Sesje tematyczne zakończyły się godziną świadectw, w trakcie której dzieliliśmy się naszym przeżyciem tego czasu. Po Mszy św. i wspólnym obiedzie opuściliśmy Koniaków.

Iwona