20 października 2019

proboszcz

19 października 2019
  1. Dziękujemy za składane dziś ofiary materialne na misje.
  2. Dziękujemy za wsparcie fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia zebraną kwotą 4000 złotych oraz za zaangażowanie w akcję Okulary dla Afryki – zebraliśmy 735 par okularów. Przy tej okazji słowa podziękowań dla firmy Agata-Optyk za przegląd i przygotowanie okularów do wysyłki.
  3. Z okazji przypadającej dzisiaj Niedzieli Misyjnej chcemy jako parafia wesprzeć budowę kościoła w Masansie w Zambii, gdzie posługują pochodzący z naszej diecezji ks. Marek Paszek (kiedyś wikary w naszej parafii) i ks. Zenon Bonecki. Okazją jest zbiórka, którą prowadzi Koło Misyjne dziś po każdej Mszy świętej.
  4. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe – w niedziele o 15:45, a w tygodniu o 17.15.
  5. Wznawiamy spotkania w ramach katechezy dorosłych – zapraszamy we wtorek po Mszy wieczornej do salki nr 3.
  6. Zapraszamy na koncert charytatywny, z którego dochód przekazany będzie na wsparcie żorskiego Hospicjum – w środę 23 października o godzinie 17:00 w  Miejskim Ośrodku Kultury.
  7. Prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła w piątek po Mszy o godzinie 8:00.
  8. Na finałowy koncert Festiwalu Fide et Amore zapraszamy w piątek 25 października na godz. 19:00 do kościoła pw. Miłosierdzia Bożego.
  9. MOPS w Żorach informuje, że osoby niepełnosprawne, które chciałyby skorzystać z pomocy osobistego asystenta mogą zgłaszać się do Ośrodka Interwencji Kryzysowej przy ul. Boryńskiej 13 do 21 października.
  10. W związku z przypadającym 16 listopada Dniem Ubogiego organizatorzy spotkania proszą o pomoc poprzez udział w zbiórce środków higienicznych (szamponów, gąbek, ręczników, jednorazowych maszynek do golenia). Dary te można składać w kancelarii w godzinach pracy lub po każdej Mszy przy zakrystii.