ogłoszenia 

20 października 2019

proboszcz

19 października 2019
  1. Dziękujemy za składane dziś ofiary materialne na misje.
  2. Dziękujemy za wsparcie fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia zebraną kwotą 4000 złotych oraz za zaangażowanie w akcję Okulary dla Afryki – zebraliśmy 735 par okularów. Przy tej okazji słowa podziękowań dla firmy Agata-Optyk za przegląd i przygotowanie okularów do wysyłki.
  3. Z okazji przypadającej dzisiaj Niedzieli Misyjnej chcemy jako parafia wesprzeć budowę kościoła w Masansie w Zambii, gdzie posługują pochodzący z naszej diecezji ks. Marek Paszek (kiedyś wikary w naszej parafii) i ks. Zenon Bonecki. Okazją jest zbiórka, którą prowadzi Koło Misyjne dziś po każdej Mszy świętej.
  4. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe – w niedziele o 15:45, a w tygodniu o 17.15.
  5. Wznawiamy spotkania w ramach katechezy dorosłych – zapraszamy we wtorek po Mszy wieczornej do salki nr 3.
  6. Zapraszamy na koncert charytatywny, z którego dochód przekazany będzie na wsparcie żorskiego Hospicjum – w środę 23 października o godzinie 17:00 w  Miejskim Ośrodku Kultury.
  7. Prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła w piątek po Mszy o godzinie 8:00.
  8. Na finałowy koncert Festiwalu Fide et Amore zapraszamy w piątek 25 października na godz. 19:00 do kościoła pw. Miłosierdzia Bożego.
  9. MOPS w Żorach informuje, że osoby niepełnosprawne, które chciałyby skorzystać z pomocy osobistego asystenta mogą zgłaszać się do Ośrodka Interwencji Kryzysowej przy ul. Boryńskiej 13 do 21 października.
  10. W związku z przypadającym 16 listopada Dniem Ubogiego organizatorzy spotkania proszą o pomoc poprzez udział w zbiórce środków higienicznych (szamponów, gąbek, ręczników, jednorazowych maszynek do golenia). Dary te można składać w kancelarii w godzinach pracy lub po każdej Mszy przy zakrystii.