27 października 2019

proboszcz

26 października 2019

Dziękujemy za składane dziś ofiary materialne na potrzeby naszej parafii.

Dziękujemy za wsparcie budowy kościoła w Masansie w Zambii zebraną kwotą ponad 15000 złotych. Kołu Misyjnemu dziękujemy za przeprowadzenie zbiórki.

Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe – dziś o 15:45, a w tygodniu do środy włącznie o 17.15.

Na katechezę dorosłych zapraszamy we wtorek po Mszy wieczornej do salki nr 3.

Prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła tym razem w czwartek po Mszy o godzinie 8:00.

Tradycyjnie w przeddzień uroczystości Wszystkich Świętych zapraszamy dorosłych i dzieci na Marsz Wszystkich Świętych. Spotykamy się 31 października (środa) o godz. 17.00 na placu zabaw przy bloku na os. Pawlikowskiego 20, a następnie ze śpiewem i modlitwą różańcową przejdziemy do kościoła. Dzieci i młodzież zachęcamy do przebrania się za ulubionych świętych. Dorosłych prosimy o przyniesienie obrazków i figurek świętych, które w poświęcimy w kościele. Dzieci uczestniczące w Marszu zapraszamy po jego zakończeniu na Bal Świętych do salki numer 1.
W czwartek nie będzie nabożeństwa różańcowego w kościele.

W piątek 1 listopada będziemy obchodzić Uroczystość Wszystkich Świętych, jest to święto nakazane, porządek Mszy św. w naszej parafii jak w niedzielę, z wyjątkiem Mszy o 16:30. W tym dniu zapraszamy na Nabożeństwo za zmarłych, które rozpocznie się o godz. 15.00 w kaplicy na cmentarzu komunalnym, a po nim Msza św. w kaplicy na cmentarzu w intencji zmarłych parafian. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Okazja do spowiedzi: do środy jak zawsze 30 minut przed Mszą świętą, w czwartek od 17:00 do 18:00 i od 19:00 do 20:00.

Od godzin popołudniowych Uroczystości Wszystkich Świętych do 8 listopada możemy uzyskać odpust zupełny za zmarłych.

Od 2 listopada zapraszamy na nabożeństwa za zmarłych do kościoła o godz. 17.30. Będziemy również wyczytywać zmarłych zalecanych przed porannymi Mszami św. Wypominki za zmarłych prosimy wrzucać do skrzynek w kościele. Będzie je można również złożyć na cmentarzu 1 listopada. Kartkę do ich zapisania znaleźć można w naszym Tygodniku Parafialnym.

Najbliższe odwiedziny chorych Parafian w sobotę 9 listopada.

Zachęcamy do lektury nowego numeru Dobrej Nowiny, w którym m.in. relacja z pielgrzymki do Łagiewnik oraz plan tegorocznych odwiedzin duszpasterskich. Zachęcamy także do lektury nowego numeru „Gościa Niedzielnego” – dziś z filmem „Bernadetta” w cenie 6 złotych – i „Małego Gościa Niedzielnego”.

W związku z przypadającym 16 listopada Dniem Ubogiego organizatorzy spotkania proszą o pomoc poprzez udział w zbiórce środków higienicznych (szamponów, gąbek, ręczników, jednorazowych maszynek do golenia). Dary te można składać w kancelarii w godzinach pracy lub po każdej Mszy przy zakrystii.

Chcemy kontynuować inicjatywę modlitewną przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, zachęcając do udziału w adoracji w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca po Mszy wieczornej i wspólnej modlitwie za przyczyną Świętego Papieża. Podobnie jak w czasie pielgrzymki do Łagiewnik, będzie można ofiarować swoje intencję – składać je można do skrzynki umieszczonej pod figurą św. Jana Pawła przy wyjściu z kościoła.