10 listopada 2019

proboszcz

9 listopada 2019
 1. Dziękujemy za składane dziś ofiary materialne na potrzeby naszej parafii.
 2. Zgodnie z zapowiedzią dziś po Mszach zbiórka na rzecz fundacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie – przeznaczona na pomoc dla wspólnot chrześcijan w Sudanie Południowym. Ofiary na ten cel można wrzucać do oznaczonych skrzynek przy wyjściu z kościoła.
 3. Także dziś poprzez zakup ciast na kiermaszu, możemy wesprzeć spotkanie dla ubogich z naszego miasta, które odbędzie się w najbliższą sobotę 16 listopada. Za okazane wsparcie dziękujemy.
 4. W poniedziałek Święto Niepodległości. Msza w intencji naszej Ojczyzny o godzinie 18:00, po niej adoracja Najświętszego Sakramentu, następnie spotkanie Oazy Dorosłych.
 5. W poniedziałek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 6. We wtorek katecheza dla dorosłych po Mszy wieczornej w salce nr 3.
 7. W środę 13-ty dzień miesiąca – po Mszy wieczornej zapraszamy na Różaniec Fatimski.
 8. Prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła w piątek po Mszy o godzinie 8:00.
 9. Zachęcamy do lektury nowego numeru „Gościa Niedzielnego”.
 10. Wspólnota Dzieci Maryi organizuje zbiórkę wosku (starych lub nieużywanych świec, niedopałków), który posłuży do przygotowania świec na Boże Narodzenie – można go składać do pojemnika przy zakrystii.
 11. Organizujemy także zbiórkę nakrętek plastikowych – akcja nosi nazwę „Nakręceni na hospicjum”. Pomysł polega na zebraniu tony nakrętek jako wsparcia dla żorskiego hospicjum im. św. Jana Pawła II. Nakrętki można składać w wyznaczanym miejscu przy garażach probostwa.
 12. W następną niedzielę gościć będziemy ojca misjonarza ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów, który wygłosi homilię, a po Mszy – już tradycyjnie – poprosi o wsparcie działalności misyjnej Zgromadzenia poprzez zakup kalendarza misyjnego.