1 grudnia 2019

proboszcz

30 listopada 2019
 1. Dziękujemy za składane dziś ofiary materialne na potrzeby naszej parafii.
 2. W następną niedzielę po Mszach zbiórka na fundusz Pomocy Kościołowi na Wchodzie.
 3. Rozpoczęliśmy okres Adwentu – radosnego oczekiwania na pamiątkę narodzenia Jezusa Chrystusa. W tym czasie zapraszamy dzieci i dorosłych do udziału we Mszach roratnich – w tym roku od poniedziałku do piątku rano o 6:30.
 4. W salce nr 3 można zakupić opłatki oraz świece CARITAS – małe w cenie 5 zł, duże w cenie 12 zł.
 5. Spotkanie dla uczestników pielgrzymki do Ziemi Świętej w dzisiaj o godz. 19:00 w salkach.
 6. Trwają odwiedziny duszpasterskie, podczas których we wspólnej modlitwie prosić będziemy o Boże błogosławieństwo dla Waszych rodzin. Plan odwiedzin można znaleźć na stronie internetowej parafii oraz w gablotkach. Dar materialny, który zechcecie ofiarować podczas odwiedzin, przeznaczony będzie na rozbudowę parkingu przy kościele.
 7. Zachęcamy do korzystania z Sakramentu Pokuty przed Mszami porannymi – po południu, w związku z trwającymi odwiedzinami duszpasterskimi, mniej księży pozostaje na dyżurze w konfesjonale
 8. W środę wspomnienie św. Barbary. W tym dniu zapraszamy na Mszę o 9:30, która będzie sprawowana w intencji górników i ich rodzin.
 9. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek oraz sobota miesiąca. Na nabożeństwa zapraszamy o godz. 7:30 oraz w czwartek o 17:45 i w piątek po Mszy wieczornej. Odwiedziny chorych i starszych Parafian odbędą się w sobotę 21 grudnia.
 10. Zespół Charytatywny zwraca się tradycyjnie z prośbą o udział w zbiórce darów dla potrzebujących (długoterminowych artykułów spożywczych oraz środków czystości). Dary można składać w Kancelarii w godzinach otwarcia oraz we wtorki od 16.00 w salce nr 10.
 11. Jest nowy numer parafialnego miesięcznika Dobra Nowina, w którym m.in.: wywiad z księdzem Dawidem Maślanką, relacja ze Światowego Dnia Ubogich, jaki odbył się w naszym kościele, oraz sprawozdania z innych wydarzeń z ostatniego okresu.
 12. Zachęcamy także do lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa Niedzielnego z materiałami na roraty.
 13. Prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła w piątek po Mszy o godzinie 8:00.
 14. Przypominamy o trwających akcjach: Nakręceni dla Hospicjum i Zbiórka wosku – szczegóły na stronie internetowej parafii.
 15. W następną niedzielę przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP:
  • dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej zapraszamy na Mszę o 11.00 podczas której zostaną poświęcone Medaliki.
  • ten dzień to także święto patronalne Wspólnoty Dzieci Maryi. Na Mszę w ich intencji zapraszamy na godzinę 18:00. Jednocześnie będzie można wesprzeć działalność tej grupy poprzez zakup własnoręcznie wykonanych świec – kiermasz za tydzień po każdej Mszy świętej.
 16. W związku z zakończeniem działalności sklepik z artykułami i książkami religijnym zaprasza na wyprzedaż oferowanych produktów. Sklepik będzie czynny do końca grudnia.
 17. Jak co roku zapraszamy do współtworzenia dekoracji świątecznej naszego kościoła – w tym roku proponujemy wykonanie gwiazd na choinki w technice origami – opis wykonania znaleźć klikając tutaj.