8 grudnia 2019

proboszcz

7 grudnia 2019
 1. Dziękujemy za składane dziś ofiary materialne na potrzeby naszej parafii.
 2. Po Mszach zbiórka na fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie – ofiary można składać do oznaczonych skrzynek. Bóg zapłać za wsparcie.
 3. Dzisiejsza uroczystość to święto patronalne Wspólnoty Dzieci Maryi. Na Mszę w ich intencji zapraszamy na godzinę 18:00. Jednocześnie będzie można wesprzeć działalność tej grupy poprzez zakup własnoręcznie wykonanych świec – kiermasz po każdej Mszy świętej.
 4. W salce nr 3 i w sklepiku można zakupić opłatki oraz świece CARITAS – małe w cenie 5 zł, duże w cenie 12 zł.
 5. W kawiarence parafialnej można nabyć ciasta, z których pozyskane środki finansowe w całości przeznaczone zostaną na specjalistyczne leczenie za granicą 7‑letniej Dominiki Wyroby z Wisły Małej, chorej na nowotwór złośliwy. Dziękujemy na okazane wsparcie.
 6. Zapraszamy dzieci i dorosłych do udziału we Mszach roratnich – w tym roku od poniedziałku do piątku rano o 6:30.
 7. Trwają odwiedziny duszpasterskie, podczas których we wspólnej modlitwie prosić będziemy o Boże błogosławieństwo dla Waszych rodzin. Plan odwiedzin można znaleźć na stronie internetowej parafii oraz w gablotkach.
 8. Zachęcamy do korzystania z Sakramentu Pokuty przed Mszami porannymi – po południu, w związku z trwającymi odwiedzinami duszpasterskimi, mniej księży pozostaje na dyżurze w konfesjonale.
 9. W poniedziałek po Mszach o 8:00 i 18:00 członkowie wspólnoty Legionu Maryi wszystkim chętnym ofiarować będą Cudowne Medaliki.
 10. W poniedziałek po Mszy wieczornej spotkanie Oazy Dorosłych.
 11. Spotkania dla Rodziców kandydatów do bierzmowania z klas VIII – w środę po Mszy wieczornej w salce nr 1.
 12. Spotkania formacyjne dla kandydatów do bierzmowania  z klas VII w piątek: początek o 17.45 w dolnym kościele. Spotkanie potrwa nie dłużej niż do 20:30.
 13. Kandydaci do bierzmowania z klas VIII mają swój Adwentowy Dzień Skupienia w sobotę od 10:00 do 13:00 w dolnym kościele.
 14. Zespół Charytatywny zwraca się tradycyjnie z prośbą o udział w zbiórce darów dla potrzebujących (długoterminowych artykułów spożywczych oraz środków czystości). Dary można składać w Kancelarii w godzinach otwarcia oraz we wtorki od 16.00 w salce nr 10. W ramach tej akcji można też składać dary w najbliższą sobotę 14 grudnia w centrum handlowym Auchan.
 15. Zachęcamy do lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego.
 16. Prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła w piątek po Mszy o godzinie 8:00.
 17. W piątek 13 grudnia w naszej parafii Wieczna Adoracja – rozpoczniemy ją w po MSzy o godzinie 8:00, a zakończymy o 17:45, w dolnym kościele. Natomiast po Mszy wieczornej Różaniec Fatimski. Zapraszamy.
 18. W związku z zakończeniem działalności sklepik z artykułami i książkami religijnym zaprasza na wyprzedaż oferowanych produktów. Sklepik będzie czynny do końca grudnia.
 19. Jak co roku zapraszamy do współtworzenia dekoracji świątecznej naszego kościoła – w tym roku proponujemy wykonanie gwiazd na choinki w technice origami – opis wykonania znaleźć można TUTAJ.
 20. Planowana jest pielgrzymka do Włoch w terminie 31 lipca do 11 sierpnia 2020 roku. Wstępne zapisy w kancelarii, więcej informacji TUTAJ