29 grudnia 2019

proboszcz

29 grudnia 2019
 1. Dziękujemy za składane dziś ofiary materialne na potrzeby naszej parafii.
 2. Na nieszpory świąteczne zapraszamy na godzinę 16:00.
 3. 31 grudnia oraz  1 stycznia kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 4. We wtorek ostatni dzień kończącego się 2019 roku. Zapraszamy na 17:30 na nabożeństwo dziękczynno – błagalne oraz na Mszę o 18:00 w intencji całej naszej Parafii.
 5. W środę uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i pierwszy dzień Nowego Roku. Porządek Mszy jak w niedziele. Na nieszpory świąteczne zapraszamy na godzinę 17:00.
 6. Przypominamy, że od 1 stycznia w niedziele i święta obowiązywać będzie zmieniony porządek Mszy popołudniowych – będą odprawiane o 17:30 i 19:00.
 7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy:
  1. do udziału w nabożeństwach o godz. 7:30 oraz w czwartek o 17:45 i w piątek po Mszy wieczornej.
  1. Odwiedziny starszych i chorych Parafian w tym miesiącu ze względu na kolędę nie odbędą się.
 8. O pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy  w piątek 3 stycznia po Mszy o godzinie 8:00.
 9. W sobotę 4 stycznia gościć będziemy kwintet blaszany Con Sordino. Muzycy zagrają na Mszy wieczornej, a po niej o 19:00 zapraszamy na koncert kolędowy.
 10. Zapraszamy na „Rodzinne kolędowanie” w niedzielę 5 stycznia o godz. 16.45. Dzieci oraz całe rodziny, które chcę zaśpiewać lub zagrać kolędę prosimy o zgłoszenie swego udziału u ks. Dawida Gawendy.
 11. Już dziś zapraszamy na Orszak Trzech Króli, który wyruszy 6 stycznia o godz. 10.30 z placu przed Biblioteką na os. Pawlikowskiego, aby w królewskim korowodzie, ze śpiewem kolęd, przejść do kościoła parafialnego. Prosimy, aby dzieci przyszły w koronach: mieszkańcy os. Pawlikowkiego w koronach koloru niebieskiego, os. Księcia Władysława w zielonego i os. Powstańców Śl. oraz pozostali parafianie w koronach koloru czerwonego. Prosimy, aby dzieci przyniosły także instrumenty muzyczne.
 12. Ukazał się świąteczny numer miesięcznika Dobra Nowina, a w nim m.in.: relacje z ostatnich parafialnych wydarzeń.
 13. Mieszkańców nowych bloków przy ulicach Sokolej, Orlej i Jastrzębiej prosimy o zgłaszanie chęci przyjęcia odwiedzin planowanych na 31 stycznia – można to uczynić telefonicznie lub pocztą elektroniczną.
 14. Jeszcze w tym tygodniu można składać nakrętki w ramach akcji Nakręceni na Hospicjum.