05 stycznia 2020

proboszcz

4 stycznia 2020
 1. Dziękujemy za składane dziś ofiary materialne na potrzeby naszej parafii.
 2. Zapraszamy dziś na „Rodzinne kolędowanie” na godz. 16.45.
 3. Jutro uroczystość Objawienia Pańskiego. Porządek Mszy jak w niedziele. Przypominamy, że Msze popołudniowe odprawiane są w niedziele i święta o 17:30 i 19:00.
 4. W jutrzejszą uroczystość o godz. 10.30 z placu przed Biblioteką na os. Pawlikowskiego wyruszy Orszak Trzech Króli, aby w królewskim korowodzie, ze śpiewem kolęd, przejść do kościoła parafialnego. Prosimy, aby dzieci przyszły w koronach: mieszkańcy os. Pawlikowkiego w koronach koloru niebieskiego, os. Księcia Władysława w zielonego i os. Powstańców Śl. oraz pozostali parafianie w koronach koloru czerwonego. Prosimy, aby dzieci przyniosły także instrumenty muzyczne.
 5. Z okazji Misyjnego Dnia Dziecka w Uroczystość Trzech Króli, Koło Misyjne wraz z Dziećmi Maryi zapraszają na własnoręcznie robione pierniczki. Zebrane ofiary  zostaną przeznaczone dla dzieci z Amazonii i Syberii.  
 6. Na nieszpory świąteczne zapraszamy na godzinę 17:00.
 7. Spotkanie dla uczestników pielgrzymki do Ziemi Świętej odbędzie się we wtorek 7 stycznia o 20:00 w salkach.
 8. Spotkania formacyjne dla kandydatów do bierzmowania
  • z klas VIII – w czwartek początek Mszą o godz. 18.00
  • z klas VII – w piątek początek o 17.45 w dolnym kościele
  • Spotkania trwają nie dłużej niż do 20:30.
 9. Msza święta w intencji młodzieży naszej parafii w piątek o 19.00 w dolnym kościele.
 10. O pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy  w piątek 3 stycznia po Mszy o godzinie 8:00.
 11. Mieszkańców nowych bloków przy ulicach Sokolej, Orlej i Jastrzębiej prosimy o zgłaszanie chęci przyjęcia odwiedzin planowanych na 31 stycznia – można to uczynić telefonicznie lub pocztą elektroniczną.
 12. Zespół Charytatywny serdecznie dziękuje wszystkim Ofiarodawcom i Parafianom za udział w zbiórce żywności środków czystości oraz za pomoc w zorganizowaniu wigilii i paczek świątecznych dla ubogich, bezdomnych i samotnych. Jednocześnie Zespół informuje, że salka charytatywna jest czynna we wtorki od 15:00 do 17:00.
 13. W związku z pytaniami informujemy, że ks. Kazimierz Musioł pełni czasowo posługę w jednej z rybnickim parafii.
 14. Wybrane dane ze statystki parafii za rok 2019:
  • ilość mieszkańców: 17200, w tym ilość zadeklarowanych jako katolicy: 15800
  • chrzest przyjęły 152 osoby, w tym 2 osoby dorosłe
  • sakrament bierzmowania przyjęło 316 osób
  • do I Komunii Świętej przystąpiło 59 dzieci
  • rozdano około 210 000 komunii (czyli 15 na osobę w ciągu roku)
  • sakrament małżeństwa zawarło 31 par
  • zmarło 152 parafian
  • ze wspólnoty Kościoła wystąpiły 4 osoby

Pełna statystyka z omówieniem zostanie opublikowana w najnowszym numerze Dobrej Nowiny.