12 stycznia 2020

proboszcz

12 stycznia 2020
 1. Dziękujemy za składane dziś ofiary materialne na potrzeby naszej parafii.
 2. W związku z feriami zimowymi nie będzie Mszy w tygodniu o godzinie 7:00. Zapraszamy na  Msze święte o 8:00 i 18:00.
 3. W poniedziałek 13-ty dzień miesiąca – na Różaniec Fatimski zapraszamy po Mszy wieczornej.
 4. Posługę w naszej parafii zakończył diakon Kamil Sowula – dziękujemy za prawie rok jego obecności, wygłoszone homilie, pomoc w trosce o chorych i pracę katechetyczną.
 5. O pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy  w piątek po Mszy o godzinie 8:00.
 6. Zakończyliśmy zasadniczą część odwiedzin duszpasterskich – wszystkim, którzy je przyjęli składamy podziękowanie.
 7. Osoby, które nie mogły w podanym terminie przyjąć odwiedzin, a chciałyby to uczynić informujemy, że kolęda dodatkowa odbędzie się 1 lutego – zgłoszenia osobiście lub telefonicznie w kancelarii przyjmowane będą do 28 stycznia.
 8. Mieszkańców nowych bloków przy ulicach Sokolej, Orlej i Jastrzębiej prosimy o zgłaszanie chęci przyjęcia odwiedzin planowanych na 31 stycznia – można to uczynić telefonicznie lub pocztą elektroniczną.
 9. Planowana jest pielgrzymka do Włoch w terminie 31 lipca do 11 sierpnia 2020 roku. Wstępne zapisy w kancelarii, więcej informacji na stronie internetowej.
 10. Przypominamy o możliwości przyjęcia komunii świętej w hostii niskoglutenowej. Prosimy, by taką potrzebę zgłaszać każdorazowo przed Mszą w zakrystii.
 11. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach ogłasza nabór na sportowe półkolonie, które odbędą się w dniach 20 – 24 stycznia dla dzieci w wieku 6 – 13 lat. Więcej informacji na stronie www.mosir.zory.pl.