26 stycznia 2020

proboszcz

25 stycznia 2020
 1. Dziękujemy za składane dziś ofiary materialne na potrzeby naszej parafii.
 2. Na nieszpory niedzielne zapraszamy na godzinę 17:00.
 3. W poniedziałek po Mszy wieczornej spotkanie Oazy Dorosłych.
 4. O pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy  w piątek po Mszy świętej o godzinie 8:00.
 5. W sobotę 1 lutego I sobota miesiąca – na nabożeństwo zapraszamy po Mszy o godzinie 7:00. W tym dniu odwiedziny chorych i starszych parafian – prosimy o zgłoszenia do czwartku w kancelarii.
 6. Także w sobotę kolęda dodatkowa – zgłoszenia przyjmujemy do wtorku 28 stycznia.
 7. Młodzież – szczególnie kandydatów do bierzmowania – zapraszamy na dyskotekę karnawałową – w sobotę 1 lutego, początek po Mszy wieczornej w salce nr 1.
 8. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru miesięcznika Dobra Nowina, w którym m.in.: relacje z wydarzeń parafialnych oraz szczegółowa statystyka za rok 2019.
 9. Zachęcamy także do  lektury Gościa NiedzielnegoMałego Gościa Niedzielnego.
 10. W następną niedzielę 2 lutego obchodzić będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane także Matki Bożej Gromnicznej – z racji sprawowanego w tym dniu na każdej Mszy świętej obrzędu poświęcenia świec.
  • Dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę o godzinie 11.00 podczas której zostaną poświęcone świece komunijne.
  • W tym dniu swoje urodziny obchodzi ks. Grzegorz Matracki – Msza w jego intencji o godzinie 11:00.
  • Także w to  święto – które kończy czas kolędowania – zapraszamy na  kolędowanie grup parafialnych o godzinie 16:00 w sale nr 1 – w związku z tym nie będzie nieszporów.
 11. Informujemy, że parafialna piesza pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w tym roku w  dniach 21 do 24 sierpnia.
 12. Zespół Szkół Urszulańskich w Rybniku zaprasza na dzień otwarty Szkoły Podstawowej, który odbędzie się w sobotę 1 lutego – więcej informacji na plakatach w gablotce.