8 marca 2020

proboszcz

7 marca 2020
 1. Dziękujemy za składane dziś ofiary materialne na potrzeby naszej parafii oraz za okazane przed dwoma tygodniami wsparcie dla dzieł prowadzonych przez Ojców Kapucynów na Litwie – zebrano kwotę prawie 15 tys. złotych.
 2. Dziś po Mszach zbiórka na Fundusz Misyjny „Ad gentes”, ofiary można składać do przygotowanych skrzynek
 3. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym na godzinę 16:45.
 4. W poniedziałek po Mszy wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu,  po niej spotkanie Oazy Dorosłych.
 5. We wtorek po Mszy wieczornej katecheza dla dorosłych w salce nr 3.
 6. O pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy  w piątek po Mszy świętej o godzinie 8:00.
 7. Nabożeństwa drogi krzyżowej: dla dzieci w piątki o 16:30 w dolnym kościele, a dla dorosłych o 17:15 w górnym kościele. Przed drogą krzyżową – o 17:00 – koronka do Bożego Miłosierdzia.
 8. W piątek 13-ty dzień miesiąca – na Różaniec Fatimski zapraszamy po Mszy wieczornej.
 9. Zachęcamy do  lektury Gościa Niedzielnego.
 10. 7 czerwca w Warszawie odbędzie się beatyfikacja Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Osoby pragnące uczestniczyć w tym wydarzeniu prosimy o zgłaszanie się w kancelarii. Koszt przejazdu 100 zł. Ilość miejsc jest ograniczona.
 11. Informujemy, że nasza parafia przystąpiła do programu Polska Bezgotówkowa, co oznacza, że ofiary i opłaty w kancelarii można uiszczać także kartami płatniczymi.
 12. W związku z zagrożeniem epidemiologicznym ograniczony został wstęp na teren szpitala osób z zewnątrz. Ograniczenie to dotyczy także wejścia na Mszę do kaplicy szpitalnej. Prosimy o zrozumienie zaistniałej sytuacji.
 13. Prośba o wsparcie zbiórki, której celem jest leczenie terapią genową 6‑miesięcznego Franka z Knurowa, chorującego na rdzeniowy zanik mięśni odpowiadających za oddychanie. Koszt leczenia to 10 mln złotych. Akcję będzie można wesprzeć poprzez datki zbierane przez wolontariuszy fundacji „Się Pomaga” w następną niedzielę po Mszach świętych przed naszym kościołem. Więcej informacji tutaj