29 marca 2020

proboszcz

28 marca 2020
 1. W związku z sytuacją epidemii:
  • Msze święte do odwołania sprawowane będą bez udziału wiernych. Transmitujemy Msze w niedziele o 9:30 i 17:30 oraz w tygodniu o 18:00. Podczas tych Mszy odprawiane będą wszystkie zamówione w danym dniu intencje – prosimy o zapoznanie się w planem intencji znajdującym się na stronie parafii.
  • Osoby, które w te dni zamówione miały Msze związane z jubileuszami małżeńskimi lub urodzinami i mają życzenie przesunąć termin na późniejszy – prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy z parafią.
  • Sakrament Pokuty w formie zwyczajnej nie będzie sprawowany do odwołania.
  • odwołane są nabożeństwa: drogi krzyżowej oraz Gorzkich Żali – na stronie internetowej parafii pojawiać się będą rozważania i kazania pasyjne ks. Macieja
  • nie odbędą się żadne z zaplanowanych w tym czasie spotkań
  • Msze święte w DPS i Szpitalu także zostają zawieszone do odwołania
  • kościół górny będzie otwarty dla indywidualnej modlitwy w tygodniu od 9:00 do 17:00 a w niedziele od 11:00 do 17:00. Prosimy, aby jednocześnie nie przebywało w kościele więcej niż pięć osób. ’
  • Przy wejściu do kościoła można nabyć paschaliki wielkanocne – to akcja Caritas. Koszt – 5 złotych.
  • prosimy o sąsiedzką pomoc, zwłaszcza wobec osób samotnych i starszych
 2. Rekolekcje wielkopostne przygotowane przez ks. Waldemara Maciejewskiego odbędą się poprzez Internet – zachęcamy do uczestniczenia. Każdego dnia publikowana będzie homilia oraz wieczorne wprowadzenia do medytacji.
 3. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek, wtorek i czwartek od 15:00 do 17:00. W obecnej sytuacji obsługiwane są wyłącznie sprawy zgłoszeń chrztów i pogrzebów oraz wydawania dokumentów – po wcześniejszym telefonicznym lub mailowym zgłoszeniu – zalecamy, by dokumenty dostarczyła jedna osoba. Prosimy nie przychodzić w sprawie składania ofiar za Msze – można to uczynić przelewem lub w późniejszym terminie; wszystkie zapisane Msze zostaną odprawione w terminie.
 4. W tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca – z powodu stanu epidemii nie odbędą się nabożeństwa, nie będzie też odwiedzin chorych.
 5. Sprawowanie zaplanowanych sakramentów: Chrztu, I Komunii i Bierzmowania uzależnione będzie od rozwoju sytuacji – na dziś planowane terminy pozostają bez zmian. Parafia będzie informować o ewentualnych przesunięciach terminów.
 6. Dziękujemy za przekazane wpłatami na konto środki i ofiary na rzecz naszej parafii.