5 kwietnia 2020

proboszcz

5 kwietnia 2020
 1. W związku z sytuacją epidemii:
  • Msze święte do odwołania sprawowane będą bez udziału wiernych. Transmitujemy Msze w niedziele o 9:30 i 17:30 oraz w tygodniu do środy włącznie o 18:00. Podczas tych Mszy odprawiane będą wszystkie zamówione w danym dniu intencje – prosimy o zapoznanie się z planem intencji znajdującym się na stronie parafii.
  • Osoby, które w te dni zamówione miały Msze związane z jubileuszami małżeńskimi lub urodzinami i mają życzenie przesunąć termin na późniejszy – prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy z parafią.
  • Sakrament Pokuty w formie zwyczajnej nie będzie sprawowany do odwołania;
  • w niedzielę Zmartwychwstania 12 kwietnia nie odbędzie się planowana Msza z udzielaniem sakramentu Chrztu Świętego oraz błogosławieniem rocznych dzieci
 2. Triduum Paschalne także odbywać się będzie bez udziału wiernych – zachęcamy do łączności poprzez transmisję internetową z naszego kościoła:
  • w Wielki Czwartek – Msza święta Wieczerzy Pańskiej o 18:00
  • w Wielki Piątek:
   • Ciemna Jutrznia o godz. 8:30
   • Liturgia Męki Pańskiej o 18:00
  • w Wielką Sobotę:
   • Ciemna Jutrznia o 8:30
   • w miejsce tradycyjnego święcenia pokarmów na stół wielkanocny proponujemy skorzystać z przygotowanej formy błogosławieństwa, jaką możecie odmówić w domu w niedzielny poranek przed śniadaniem – znaleźć ją można tutaj
  • w sobotni wieczór o 20:00 Liturgia Wigilii Paschalnej
  • w niedzielę Zmartwychwstania transmisja Mszy świętych o 9:30 i 17:30.
  • W każdy dzień Triduum publikować będziemy komentarz, który pomoże w lepszym przeżywaniu celebracji.
 3. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek, wtorek i czwartek od 15:00 do 17:00. W obecnej sytuacji obsługiwane są wyłącznie sprawy zgłoszeń chrztów i pogrzebów oraz wydawania dokumentów – po wcześniejszym telefonicznym lub mailowym zgłoszeniu – zalecamy, by dokumenty dostarczyła jedna osoba. Prosimy nie przychodzić w sprawie składania ofiar za Msze – można to uczynić przelewem lub w późniejszym terminie; wszystkie zapisane Msze zostaną odprawione w terminie.
 4. Dziękujemy za przekazane wpłatami na konto środki i ofiary na rzecz naszej parafii.