12 kwietnia 2020

proboszcz

12 kwietnia 2020
 1. W związku z sytuacją epidemii:
  1. Msze święte do odwołania sprawowane będą bez udziału wiernych. Dzisiaj i w Poniedziałek Wielkanocny o 9:30 i 17:30, od wtorku do soboty o 18:00. Podczas tych Mszy odprawiane będą wszystkie zamówione w danym dniu intencje – prosimy o zapoznanie się z planem intencji znajdującym się na stronie parafii.
  1. Osoby, które w te dni zamówione miały Msze związane z jubileuszami małżeńskimi lub urodzinami i mają życzenie przesunąć termin na późniejszy – prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy z parafią.
  1. Sakrament Pokuty w formie zwyczajnej nie będzie sprawowany do odwołania;
  1. Kościół górny dla indywidualnej modlitwy otwarty jest w dni świąteczne od 11 do 17, a w tygodniu od 9 do 17.
 2. Kancelaria parafialna czynna we  wtorek i czwartek od 15:00 do 17:00. W obecnej sytuacji obsługiwane są wyłącznie sprawy zgłoszeń chrztów i pogrzebów oraz wydawania dokumentów – po wcześniejszym telefonicznym lub mailowym zgłoszeniu – zalecamy, by dokumenty dostarczyła jedna osoba. Prosimy nie przychodzić w sprawie składania ofiar za Msze – można to uczynić przelewem lub w późniejszym terminie; wszystkie zapisane Msze zostaną odprawione w terminie.
 3. Na stronie parafialnej pojawił się nowy numer miesięcznika Dobra Nowina – dostępny tylko w wersji elektronicznej – zachęcamy di lektury.
 4. Natomiast przy wejściu do kościoła można nabyć papierowe wydanie świątecznego numeru Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego.
 5. Dziękujemy za przekazane wpłatami na konto środki i ofiary na rzecz naszej parafii.