14 czerwca 2020

proboszcz

14 czerwca 2020
 1. Msze święte odprawiane są w zwyczajnym porządku w górnym kościele. Zgodnie z obowiązującymi zasadami przebywający w kościele mają obowiązek zasłania ust i nosa.
 2. Na świąteczne nieszpory zapraszamy na godziną 17:00.
 3. Okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania w dni powszednie od 6:30 do 7:00 oraz od 17:00 do 17:45. Przypominamy, że nie spowiadamy podczas Mszy świętej.
 4. Codziennie od 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. Transmitujemy niedzielne Msze o 9:30 oraz Msze w tygodniu o godzinie 18:00. Zachęcamy także do oglądania innych przygotowanych audycji dostępnych na parafialnej stronie internetowej.
 6. W poniedziałek po Mszy wieczornej spotkanie Koła Misyjnego.
 7. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. O 17:45 nabożeństwo dziękczynno – błagalne oraz akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 8. Prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła w piątek po Mszy o godzinie 8:00.
 9. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i czwartek od 15:00 do 17:00.
 10. Nowy numer Gościa Niedzielnego w cenie 6 zł oraz Małego Gościa Niedzielnego w cenie 5 zł można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 11. Dziękujemy za ofiary na rzecz naszej parafii przekazane wpłatami na konto oraz bezpośrednio w kościele.
 12. 24 sierpnia na Jasnej Górze zostanie odprawiona Msza święta w intencji naszej parafii. Msza ta zwykle kończyła pielgrzymkę pieszą, co do której na dziś zmuszeni jesteśmy poinformować, że się nie odbędzie. Zapraszamy jednak do indywidualnego przyjazdu na wspomnianą Mszę i – być może – drogę krzyżową na jasnogórskich wałach. O ostatecznym programie poinformujemy najpóźniej do połowy lipca.
 13. W dniach 11-12 lipca w Sanktuarium Bożej Opatrzności w Jastrzębiu Zdroju odbędzie się tradycyjny odpust. Msza w intencji pielgrzymów z Żor zostanie odprawiona w niedzielę 12 lipca o 7:30. Z racji stanu epidemii w tym roku odpustowi nie będzie towarzyszył festyn rodzinny.
 14. Istnieje możliwość złożenia intencji Mszy świętych do odprawienia przez księży podczas wakacyjnych urlopów. W tej sprawie prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny z kancelarią parafialną.