5 lipca 2020

proboszcz

5 lipca 2020
 1. Msze święte odprawiane są w wakacyjnym porządku w górnym kościele, czyli w tygodniu Msze o 8:00 i 18:00. Zgodnie z obowiązującymi zasadami przebywający w kościele mają obowiązek zasłania ust i nosa.
 2. Na niedzielne nieszpory zapraszamy na godziną 17:00.
 3. Okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania w od poniedziałku do soboty od 7:30 do 8:00 oraz od 17:00 do 17:45. Przypominamy, że nie spowiadamy podczas Mszy świętej.
 4. Codziennie od 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona śpiewem Suplikacji w intencji ustania epidemii.
 5. Transmitujemy niedzielne Msze o 9:30 oraz Msze w tygodniu o godzinie 18:00. Zachęcamy także do oglądania innych przygotowanych audycji dostępnych na parafialnej stronie internetowej.
 6. W poniedziałek 6 lipca o 18:00 Msza święta w intencji grup modlitewnych „Margaretek”.
 7. Prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła w piątek po Mszy o godzinie 8:00.
 8. W następną niedzielę o 11:00 Mszę świętą dziękczynną za dar kapłaństwa odprawi pochodzący z naszej parafii ks. Krzysztof Mikiciuk.
 9. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i czwartek od 15:00 do 17:00.
 10. Zachęcamy do lektury naszego parafialnego czasopisma Dobra Nowina – w nim m.in. relacje o pracy parafii w czasie stanu epidemii. Jest także nowy numer Gościa Niedzielnego w cenie 6 zł. Czasopisma można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 11. Dziękujemy za ofiary na rzecz naszej parafii przekazane wpłatami na konto oraz bezpośrednio w kościele.
 12. Istnieje możliwość złożenia intencji Mszy świętych do odprawienia przez księży podczas wakacyjnych urlopów. W tej sprawie prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny z kancelarią parafialną.
 13. Zapraszamy do duchowego uczestnictwa w 55. Pielgrzymce Apostolstwa Chorych na Jasną Górę za pośrednictwem transmisji telewizyjnej. Mszy Świętej w poniedziałek 6 lipca o godz. 11.00 przewodniczyć będzie Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc. Eucharystia będzie transmitowana przez telewizję TVP 3.
 14. Przypominamy, że w dniach 11-12 lipca w Sanktuarium Bożej Opatrzności w Jastrzębiu Zdroju odbędzie się tradycyjny odpust. Msza w intencji pielgrzymów z Żor zostanie odprawiona w niedzielę 12 lipca o 7:30. Z racji stanu epidemii w tym roku odpustowi nie będzie towarzyszył festyn rodzinny.