19 lipca

proboszcz

19 lipca 2020
  1. Msze święte odprawiane są w wakacyjnym porządku w górnym kościele, czyli w tygodniu Msze o 8:00 i 18:00. Zgodnie z obowiązującymi zasadami przebywający w kościele mają obowiązek zasłania ust i nosa.
  2. Na niedzielne nieszpory zapraszamy na godziną 17:00.
  3. Okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania w od poniedziałku do soboty od 7:30 do 8:00 oraz od 17:00 do 17:45. Przypominamy, że z powodu wymagań sanitarnych nie ma możliwości spowiedzi w niedziele oraz że nie spowiadamy podczas Mszy świętej.
  4. Codziennie od 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona śpiewem Suplikacji w intencji ustania epidemii.
  5. Prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła w piątek po Mszy o godzinie 8:00.
  6. W następną niedzielę kazanie wygłosi ks. Jacek Plech. Kolekta będzie przeznaczona na budowę kościoła na Osiedlu Zalesie w Katowicach.
  7. W sobotę wspominamy św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Dlatego w następną niedzielę po każdej Mszy świętej wypraszać będziemy Bożego błogosławieństwa dla kierowców. Jak zawsze z tej okazji prosimy o wsparcie Funduszu Misyjnego MIVA, zaopatrującego misjonarzy w środki transportu. Więcej informacji na plakatach i na parafialnej stronie internetowej.
  8. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i czwartek od 15:00 do 17:00.
  9. Zachęcamy do lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego – go można nabyć przy wyjściu z kościoła.
  10. Istnieje możliwość złożenia intencji Mszy świętych do odprawienia przez księży podczas wakacyjnych urlopów w miesiącu sierpniu. W tej sprawie prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny z kancelarią parafialną albo o wypełnienie formularza – tutaj.